Samsung Galaxy S8 pil uyarısı

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Yer
Didim
Merhaba. Samsung Galaxy S8 telefonumun pilinde düşük performans var uyarısı geldi. Ne yapmam gerekir? Pil patlar mı? 2017 yılından bu yana pili hiç değişmedi.

Screenshot_20220805-130053_Device care.jpg

Merhaba. Samsung Galaxy S8 telefonumun pilinde düşük performans var uyarısı geldi. Ne yapmam gerekir? Pil patlar mı? 2017 yılından bu yana pili hiç değişmedi.

Eki Görüntüle 1475145

Pilde şişme yoksa patlayacağını sanmıyorum hocam, olurda şarjı artık yetmemeye çok hızlı gitmeye başlarsa batarya değişimi yaptırmanız sizin için iyi olacaktır.

CPU-Z'den bakınca batarya sağlığı iyi diyor?
Eki Görüntüle 1475160
5 yıllık bataryanın iyi durumda olması neredeyse imkansız. Eğer siz performans kaybı hissetmiyorsanız sorun yok, iyi kullanmışsınızdır herhalde. Fakat ben program verileri yerine Samsung'un kendi uyarısına güvenirdim. Dediğim gibi, bir görünürde sorun yoksa kullanmaya devam edebilirsiniz.

5 yıllık bataryanın iyi durumda olması neredeyse imkansız. Eğer siz performans kaybı hissetmiyorsanız sorun yok, iyi kullanmışsınızdır herhalde. Fakat ben program verileri yerine Samsung'un kendi uyarısına güvenirdim. Dediğim gibi, bir görünürde sorun yoksa kullanmaya devam edebilirsiniz.
Valla telefonu zorlayacak oyunlar açmazsam, normal kullanımda 3-4 saat gidiyor. Video izlemek gibi şeylerde...

Geri
Yukarı