Samsung Galaxy SL I9003 Firmware Güncelleme

firmware 2.2.1 version I9003JXKA4 galaxy sl i9003 yurtdışından pasport kayıtlı geldi bana yanlız ing menüsü türkçe menu yapıcam onunla ilgili bi yazışmanız var onları okudum güncelleme yapmış sizin anlattıgınız gibi arkadaş ve türkçe menüsü gelmiş. banada yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim sizin dediğiniz gibi 3 tuşa basıp download moduna almaya çalışıyorum ing çıktıgı için download modu hangisi bilmiyorum. birazda bu uygulamayı yaparken çekiniyorum ya telefon açılmazsa diye. yardımcı olursanız sevinirim gerçekten türkçe menuye ihtiyacım var.

phone options diye menu açılıyor altında ;

silent mode
data network mode
flight mode
power off

çıkıyor hangisi download modu bilemedim açıkçası.

bide en son sürüm En son firmware: I9003XEKB1 bu demişsiniz benimki farklı bişey olurmu bunu yüklesem sizin dediğiniz gibi

şimdi deniycem teşekükür ederim ilginize. fakat benim dil seçeneklerinde türkçe dil yok peki telefonu usb baglantısını hangi moda alıcam odini kullanırken ? son bi sorum daha olucak kies üzerinden günceleme yapabilirmiyiz ? yapsam peki bi problem olurmu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bakın bu işlem Firmware güncelleme. Firmware, telefonun yazılımıdır. Bindiğiniz dalı kesemeyeceğiniz gibi yazılımı güncellerken de telefonu kullanıp yok o moda, yok bu moda sokamazsınız. Tek mod vardır o da Download Modu'dur. O moda da nasıl gireceğiniz ilk rehberde ayrıntısıyla anlatılıyor. Siz çok acemisiniz anladığım kadarıyla. Şimdi önce rehberi baştan sona bi okuyun, sonra ikinci defa okurken işleme başlayın.

Bu ROM zaten resmi 2.3 ROM. Yani umarım siz Galaxy S'e kurmadınız bu ROM'u. Zira bu ROM sadece ve sadece Galaxy SL'e kurulmalı. Eğer sorun olduysa aynı yöntem ile orjinial ROM'u bulup o ROM'a dönebilir veya verdiğim adrestki bir başka ROM'u deneyebilirsiniz.

Ama cihazınız Galaxy S ise SL ROM'u kurmayın.

Hocam sanırım bu hatayı işlemiş bir samsung kullanıcısı olarak yardımınıza ihtiyacım var
Kardeşim Iraktan gelirken aldığı samsung galaxy i9003 cihazında türkçe desteği yoktu buradan sizin anlattıklarınız doğrultusunda i9003xxkb1 sürümünü telefonuma yükledim yükledikten sonra şarjın aşırı tüketildiğini farkettim. Telefonumun sl değilde s olduğunu telefonu açarken farkettim Bütün kabahatimle yardıma ihtiyacım olduğunu ve telefonumun en güncel sürümünün ne olduğunu nasıl bulacağımı söylerseniz çok mutlu olurum.
batarya süresinin bununla ilgisi olup olmadığını bilmiyorum ama telefon açılırken galaxy s yazıyor yani şimdi anladım ki sl değil :)
nasıl telefonumun içinde türkçe desteği olan güncel ve kendine ait romuna döndürebilirim
şimdiden teşekkürler..

SL'in de açılışında S yazıyor...I9003 SL'dir. KIES ile bağlayıp bakın bakalım FW güncelleme var diyor mu...

Eğer doğru yere bakıyorsam fw güncellemesi yok yazıyor zaten görüntüyü ekliyorum. Bakarsanız sevinirim
telefondan *#1234# yapınca
PDA: I9003XXKB1
Phone: I9003XXKB1
CSC: I9003SERKB1

Build Info: Wed Feb 2 23:29:50 KST 2011

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    18,6 KB · Görüntüleme: 803
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 13 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı