Samsung Galaxy Tab A7 Kullanıcı Deneyimleri

Fatihmehmed

Femtopat
İyi forumlar. Kısa zaman önce bir iPad almayı düşünüyordum. Daha sonra bütçe sorunlarından dolayı erteledim ve bir Tab A7 aldım. Deneyimlerimi belki almak isteyen olur diye paylaşıyorum.

Öncelikle cihaz beklediğimden çok daha iyi çıktı. Hatta iPad almayabilirim bile.
Cihaz da 10.4 inç tft bir ekran. Tft olması bir eksi ancak sandığınız kadar sönük değil. Ekran cozunurluguyle bu farkı kapatmış diyebilirim. Diğer bir beğendiğim özellik ise hoparlörleri. Bangır bangır bağırıyor adeta. Ustelik Dolby Atmos sayesinde daha iyi bir deneyim sunuyor. Diğer beğendiğim şey ise cihazın şarjı oldu. Sabahtan beri elimden bırakmadım. Yaklaşık 2 saat yüksek grafiklerde bir simülasyon oyunu oynadım. 4 saat derse girdim, 1 saat sosyal medya da gezindim 1 saatte internette gezindim, 2.5 saatlik bir film izledim ve şarjı daha %20. buna adeta şok oldum. Ekran parlaklığım % 40-50 civarındaydı. PUBG vb. oynayabilirsiniz. Ancak yüksek ayarlar da değil orta grafiklerde. Cihazın mikrofonları iyi seviyede sıkıntı yok.
Eger fazla beklentiniz olmadan örneğin sabahtan aksama kadar PUBG oynayayım gibi bir düşünceniz yoksa mükemmel bir cihaz. Kameralara deyinmeyi unuttum. Dersler için fena değil. Işığı ayarlarsanız orta seviyede fotoğraflar çekebilirsiniz. Eğer sürekli film indireyim vb. gibi hafızayı dolduran şeyler yapmayacaksınız 32 GB size uzun süre yetecektir. Yaklaşık 3 oyun ve bayağı bir uygulama indirmeye rağmen 13 GB yerim var. Güvenlik konusunda parmak izi okuyucu yok. Ancak şaşırtıcı derecede hızlı bir yüz tanıma var. Bazen acaba rastgele yüz görünce açılıyor mu diye düşünmedim değil. Yani kameraya yaklaştığınız anda aciyor cihazı.

Gelelim özete eğer çok yüksek bir beklentiniz yoksa, 2-3 sene kullanayım diyorsanız gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Android tabletler kötü bir geçmişe sahip. Ancak yavaş yavaş toparlanmaya başladılar. Sizce de öyle değil mi? Okuduğunuz için teşekkür ederim. İyi aksamlar dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı