Samsung Galaxy Tab S6 Lite vs S7 Lite

Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Hacılar benim sorum şu: Ben Tab S7 Lite almayı düşünüyorum. Mart ayından beri Haziran'da çıkacak deniliyor. Çıkarsa almayı düşünüyorum. Ama kararsız kaldığım noktalar var. Tab S6 Lite incelemelerine vs. baktım. Tablet için orta segment diyen de var gömenler de var. Ben Tab S7 Lite'ı aldığımda çizim ve ufak çaplı fotoğraf/video editleri için kullanacağım. Tab S6 Lite baz alınarak yorum yaparsanız eğer Tab S7 Lite alırsam eğer bu işleri yaparken memnun eder mi? Sızdırılan bilgilere göre işlemcisi Snapdragon 750G olacakmış bu arada. Orta segment bir işlemci ama çizmek ve ufak editlemeler yapmak için ideal midir? (Apple iPad 8. Nesil almayı planlıyordum ama planlarım suya düştü. Maddi olarak yakın zamanda almam mümkün değil ve yakın zamanda bir tablet almazsam da KPSS yüzünden pek kullanabilme imkanım da olmayacak.) Öneri ve görüşlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence 8. nesil alın. Gücünü farkedeceksiniz. Ayrıca S7 Lite 8. nesil ile aynı fiyat hatta daha pahalı olabilir.
S6 Lite ile iPad 8 arasında hem para farkı, hem kalem farkı var. iPad alıp Crayon falan kullanabilirsin. Gidip çakma çin malı ürünü kullanmazdım ben olsam. Biraz bütçe meselesi dostum.

Bence 8. nesil alın. Gücünü farkedeceksiniz. Ayrıca S7 Lite 8. nesil ile aynı fiyat hatta daha pahalı olabilir.

Dostum iyi demişsin güzel demişsin de iPad 8.nesil bayağı bir pahalı. Yani kalemle beraber aldığımda en ucuz 4600TL'ye denk geliyor (128 GB versiyonu). Ama şu an S6 Lite 2200TL bandında, üstelik kalemle beraber. Tamam performans farkları olacak ama arada 2400 TL fark var. Şu an iPad 8.nesil 32 GB versiyonu Pt'de 2800TL. Ama işte 32 GB ve kalemsiz. Yeni çıkacak olan S7 Lite'da bu fiyata çıkacak belki ama hem içinde kalem olacak hem de en az 64 GB depolama imkanı sunmasının yanında hafıza kartı desteği de olacak. S7 Lite alırsan çizim de edit de yapman zor olur mu diyorsun Total'de?

S6 Lite ile iPad 8 arasında hem para farkı, hem kalem farkı var. iPad alıp crayon falan kullanabilirsin. Gidip çakma Çin malı ürünü kullanmazdım ben olsam. Biraz bütçe meselesi dostum.

Kesinlikle bütçe meselesi ve benim bütçem pek de iPad almaya müsait değil. Ama S7 Lite alırsam da çizim ve ufak editler konusunda beni üzer mi? Yani ben bu tableti alırsam rahat 2-3 yıl çizim ve edit yapabilir miyim? (edit dediğim şeyler fotoğraf editi ve Max. 5 dakikalık videolar)

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum iyi demişsin güzel demişsin de iPad 8.nesil bayağı bir pahalı. Yani kalemle beraber aldığımda en ucuz 4600TL'ye denk geliyor (128 GB versiyonu). Ama şu an S6 Lite 2200TL bandında, üstelik kalemle beraber. Tamam performans farkları olacak ama arada 2400 TL fark var. Şu an iPad 8.nesil 32 GB versiyonu Pt'de 2800TL. Ama işte 32 GB ve kalemsiz. Yeni çıkacak olan S7 Lite'da bu fiyata çıkacak belki ama hem içinde kalem olacak hem de en az 64 GB depolama imkanı sunmasının yanında hafıza kartı desteği de olacak. S7 Lite alırsan çizim de edit de yapman zor olur mu diyorsun Total'de?

Kesinlikle bütçe meselesi ve benim bütçem pek de iPad almaya müsait değil. Ama S7 Lite alırsam da çizim ve ufak editler konusunda beni üzer mi? Yani ben bu tableti alırsam rahat 2-3 yıl çizim ve edit yapabilir miyim? (edit dediğim şeyler fotoğraf editi ve Max. 5 dakikalık videolar)

Sende haklsın. Bütçe engel oluyor. Ancak iPad çok stabil çalışıyor. A12 bionic tekli çekirdekte SD888'i geçiyor. Yani çok hızlı ve stabil bir deneyim verir.

Yeni konular

Geri
Yukarı