Samsung Galaxy Tab S7 FE kaç yıl götürür?

Sadece not tutacaksan beklediğinden daha da uzun götürür. Modeli bizzat kullanıyorum, S Pen'in not alırkenki kullanımı rahat ve güzel. Fonksiyonları da yeterli. Samsung Notes da beklentimden çok daha iyiydi. İnsanlarda tablet konusunda iPad algısı yerleşmiş ama Android'lerin de eli armut toplamıyor son zamanlarda.

iPad 9'un daha küçük ekranı + kalem parası düşünülünce S7 FE özellikle not açısından bariz avantajlı.

Ipad kalemi daha çok cam bir yüzeyde mavi Faber Castell silgisini kaydırmak gibi. Samsung'unki ise çok katlı bir defterde tükenmez kalemle yazmak gibi. Ucu çok hafif içe girip basınca göre yazım kalınlığını arttırıyor. Mağazada gidip denedim S7 FE'nin yazım hissiyatı daha iyiydi aldım. Şu an 2. gün gayet memnunum. Ayrıca dikkat edin Wi-Fi modeli olan T733 modelinde diğer modellerin aksine Qualcomm G750 yerine G778 kullanıyor ki bu çok daha iyi. Yaklaşık %40 daha performanslı. Özetle Samsung tabletin S Pen hissiyatı yazım için biraz göreceli olsa da bana daha iyi geldi. Uzun ömürlülük, talebinize göre değişebilir. Şahsen not almak için kullanacağım tahminimce 6 yıl veya daha yukarısı olabilir. Eğer oyun veya ağır işlerde kullanılırsa 3 yıl bile olmayabilir.

iPad kalemi daha çok cam bir yüzeyde mavi Faber Castell silgisini kaydırmak gibi. Samsung'unki ise çok katlı bir defterde tükenmez kalemle yazmak gibi. Ucu çok hafif içe girip basınca göre yazım kalınlığını arttırıyor. Mağazada gidip denedim S7 FE'nin yazım hissiyatı daha iyiydi aldım. Şu an 2. gün gayet memnunum. Ayrıca dikkat edin Wi-Fi modeli olan T733 modelinde diğer modellerin aksine Qualcomm G750 yerine G778 kullanıyor ki bu çok daha iyi. Yaklaşık %40 daha performanslı. Özetle Samsung tabletin S Pen hissiyatı yazım için biraz göreceli olsa da bana daha iyi geldi. Uzun ömürlülük, talebinize göre değişebilir. Şahsen not almak için kullanacağım tahminimce 6 yıl veya daha yukarısı olabilir. Eğer oyun veya ağır işlerde kullanılırsa 3 yıl bile olmayabilir.

Şimdi nasıl gidiyor tablet

Şimdi nasıl gidiyor tablet
İşini yapıyor ama akıcılık olarak üst düzey Samsunglar veya IPad kalitesi beklemeyin. Arayüz takılabiliyor. Yani bütçeye göre alınabilir ancak bütçe yükselirse üst modeller daha akıcıdır ve ekran kaliteleri daha iyidir. TFT panel AMOLED veya IPS kalitesinde değil. Öğrenci olarak sadece not tutmak gibi düşük performans beklentisi olan işlemlerde gayet yeterli buluyorum.

İşini yapıyor ama akıcılık olarak üst düzey Samsunglar veya IPad kalitesi beklemeyin. Arayüz takılabiliyor. Yani bütçeye göre alınabilir ancak bütçe yükselirse üst modeller daha akıcıdır ve ekran kaliteleri daha iyidir. TFT panel AMOLED veya IPS kalitesinde değil. Öğrenci olarak sadece not tutmak gibi düşük performans beklentisi olan işlemlerde gayet yeterli buluyorum.
TFT daha iyi diyorlar da bugün kasmaya başladı tablet

TFT daha iyi diyorlar da bugün kasmaya başladı tablet
Bildiğim kadarıyla TFT panel Amoled ve IPS'in aksine bakış açısıyla parlaklığı değişiyor. Ayrıca AMOLED ekran daha iyi renklere ve derin siyahlara sahip. Kasması evet biraz kasmaya başladı. Güncellemeyle alakalı bir durum olabilir. Firma S9 modeli duyurdu :).

Yeni konular

Geri
Yukarı