Samsung Galaxy Tab S7 mi? 8.Nesil iPad mi?

Sitede bu soru sorulmuş aslında ama yine de aklıma takılan şeyler var. Benim tablet almakta ki amacım çizim yapmak ve edit işleri. Şöyle ki: iPad adı üzerinde kalite demek ama ekran gövde oranı olsun eski tasarımı olsun kalemi ve kendi içindeki uygulamalarının fiyatları olsun biraz tuzlu bir cihaz. Ama artı olarak IOS'un cihazla çok iyi uyumu ve edit ve çizim için bir tık daha iyi uygulamaları var. Samsung'un kafamı karıştıran yanı 9ms gecikme hızıyla S-Pen (ki bedava geliyor), 120Hz ekran yenileme hızı (bu da daha akıcı video, oyun, çizim vs yapmak demek), daha iyi bir işlemci (uzun vadede ne olur bilemem), daha şık bir tasarım ve daha ince çerçevelerle beraber yüksek ekran gövde oranı, muazzam AKG hoparlörler, ince ve metal (alüminyum da olabilir) tasarım, çift kamera 4K 30FPS çekim (kamera bir tablette o kadar önemli değil ama aradaki farkı görün istedim). Sizce tüm bunlara rağmen iPad alınır mı?

Çizim için bir S7 kullanıcısı olarak size birkaç uygulama aktarayım siz araştırırsınız kendinize göre beğenirseniz:

1. Autodesk SketchBook (bedava)
Profesyonel bir uygulama denilebilir ben beğendim şahsen.

2. PENUP (bedava) (Samsung uygulaması)
Bu uygalamayı pek bilmiyorum tek bildiğim Samsung'un olması. İnsanlar resimlerini paylaşıyor ve gayet profesyonel resimler var. Güzel olabilir.

3. ibis paint X (yarı-bedava)
Buda profesyonel derecede bir uygulama denilebilir. Uygulamanın paralı versiyonu var 84₺ ama çokta gerekli bir şey değil (reklamlara takıntılı değilsiniz) ve bazı fırçalar reklamla açılıyor (bir reklam ile hepsini açabilirsiniz).

4. Clip Studio Paint (Paralı) (Tabletle ilk 6 ay bedava)
Cidden profesyonel bir uygulama. Kullanmasını bilen istediği herhangi bir şeyi çizebilir. Tabi 6. aydan sonra paralı (pro ver. Aylık 1$, yıllık 6,50$) (EX ver. Aylık 2,50$, yıllık 17$) ₺ fiyatlarını malesef bilmiyorum.

Daha uygulama var ama bunlar benim bildiğim ve beğendiklerim. iPad'in ProCreate uygulamasıyla kapışabilirler.

Teknik özellik olarak Tab S7 iPad 8. Nesil'den daha iyi. Zaten Tab S7'in yarışacağı seviye iPad Air 4. Nesil.

Son düzenleme:
Çizim için bir S7 kullanıcısı olarak size birkaç uygulama aktarayım siz araştırırsınız kendinize göre beğenirseniz:

1. Autodesk SketchBook (bedava)
Profesyonel bir uygulama denilebilir ben beğendim şahsen.

2. PENUP (bedava) (Samsung uygulaması)
Bu uygalamayı pek bilmiyorum tek bildiğim Samsung'un olması. İnsanlar resimlerini paylaşıyor ve gayet profesyonel resimler var. Güzel olabilir.

3. ibis paint X (yarı-bedava)
Buda profesyonel derecede bir uygulama denilebilir. Uygulamanın paralı versiyonu var 84₺ ama çokta gerekli bir şey değil (reklamlara takıntılı değilsiniz) ve bazı fırçalar reklamla açılıyor (bir rellam ile hepsini açabilirsiniz).

4. Clip Studio Paint (Paralı) (Tabletle ilk 6 ay bedava)
Cidden profesyonel bir uygulama. Kullanmasını bilen istediği herhangi bir şeyi çizebilir. Tabi 6. aydan sonra paralı (pro ver. Aylık 1$, yıllık 6,50$) (EX ver. Aylık 2,50$, yıllık 17$) ₺ fiyatlarını malesef bilmiyorum.

Daha uygulama var ama bunlar benim bildiğim ve beğendiklerim. iPad'in ProCreate uygulamasıyla kapışabilirler.

Teknik özellik olarak Tab S7 iPad 8. Nesil'den daha iyi. Zaten Tab S7'in yarışacağı seviye iPad Air 4. Nesil.
Bilgilendirme için teşekkür ederim ama kalem benim için önemli olduğundan mecburen bu fiyat bandında bu ikisini karlılaştırdım. Air alırsam kalemsiz kalırım. Tekrardan teşekkürler :)

Bilgilendirme için teşekkür ederim ama kalem benim için önemli olduğundan mecburen bu fiyat bandında bu ikisini karlılaştırdım. Air alırsam kalemsiz kalırım. Tekrardan teşekkürler :)

Ne aldınız hocam?
Ben de şu an Tab S8 ile iPad Air 4 arasındayım.

Benim için kalemle PDF üzerinden soru çözebileceğim, çizim yapıp kaydedebileceğim bir cihaz istiyorum.

Deneyimlerinizi aktarır mısınız?

Geri
Yukarı