Samsung Galaxy Tab S7 mi? 8.Nesil iPad mi?

Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Sitede bu soru sorulmuş aslında ama yine de aklıma takılan şeyler var. Benim tablet almakta ki amacım çizim yapmak ve edit işleri. Şöyle ki: iPad adı üzerinde kalite demek ama ekran gövde oranı olsun eski tasarımı olsun kalemi ve kendi içindeki uygulamalarının fiyatları olsun biraz tuzlu bir cihaz. Ama artı olarak IOS'un cihazla çok iyi uyumu ve edit ve çizim için bir tık daha iyi uygulamaları var. Samsung'un kafamı karıştıran yanı 9ms gecikme hızıyla S-Pen (ki bedava geliyor), 120Hz ekran yenileme hızı (bu da daha akıcı video, oyun, çizim vs yapmak demek), daha iyi bir işlemci (uzun vadede ne olur bilemem), daha şık bir tasarım ve daha ince çerçevelerle beraber yüksek ekran gövde oranı, muazzam AKG hoparlörler, ince ve metal (alüminyum da olabilir) tasarım, çift kamera 4K 30FPS çekim (kamera bir tablette o kadar önemli değil ama aradaki farkı görün istedim). Sizce tüm bunlara rağmen iPad alınır mı?

Tab S7'nin fiyatı yeni nesil iPad Air ile yakın ki bu ikilide Air daha iyi bir tercih olur.

Hocam Tab S7'nin rakibi İpad Air 4.
Hocam kağıt üstünde öyle bence. Tablet piyasasının kralı Apple'dır. Bu yüzden İpad 8.Nesil hâlâ çok üst düzey bir tablet. Bir de AİR alacaksam bir de Apple Pencil almalıyım o da eksrta tuz demek. Fiyat olarak mecburen bu ikisini kıyaslıyorum.

Sitede bu soru sorulmuş aslında ama yine de aklıma takılan şeyler var. Benim tablet almakta ki amacım çizim yapmak ve edit işleri. Şöyle ki: iPad adı üzerinde kalite demek ama ekran gövde oranı olsun eski tasarımı olsun kalemi ve kendi içindeki uygulamalarının fiyatları olsun biraz tuzlu bir cihaz. Ama artı olarak IOS'un cihazla çok iyi uyumu ve edit ve çizim için bir tık daha iyi uygulamaları var. Samsung'un kafamı karıştıran yanı 9ms gecikme hızıyla s-pen (ki bedava geliyor), 120Hz ekran yenileme hızı (bu da daha akıcı video, oyun, çizim vs yapmak demek), daha iyi bir işlemci (uzun vadede ne olur bilemem), daha şık bir tasarım ve daha ince çerçevelerle beraber yüksek ekran gövde oranı, muazzam AKG hoparlörler, ince ve metal (alüminyum da olabilir) tasarım, çift kamera 4K 30FPS çekim (kamera bir tablette o kadar önemli değil ama aradaki farkı görün istedim). Sizce tüm bunlara rağmen iPad alınır mı?

Hocam elma fanı diyecekler lakin, her zaman IPad'dan yanayım. 15 senelik Samsung kullanıcısı olarak iPhone 11 geçtiğim zaman Apple kalitesini anladım. Herkesede Apple öneririm.

Google servisleri bulunmasa da alternatif olabilir.

Galiba Turkcell bayiisinden hattınızın üzerine alacaksınız 🙂
Hocam Samsung'u övmüş gibi olabilirim ama İpad'in övülecek bir yanı yok. Yok derken İpad işte, kalitesinden IOS ve uygulamaların uyumundan Apple Pencil ile uyumundan vs bahsetmeye gerek yoktur diye düşünüyorum.
Hocam elma fanı diyecekler lakin, her zaman IPad'dan yanayım. 15 senelik Samsung kullanıcısı olarak iPhone 11 geçtiğim zaman Apple kalitesini anladım. Herkesede Apple öneririm.
Bu kadar fark da olsa yine de Apple diyosunuz yani? Hocam iyi olduğu yanı sadece yazılım-uygulama-kalem uyumu mu yoksa başka artılar da sunuyor mu? Bilmediğim için soruyorum fakir adam ne anlar elmadan falan :)

Geri
Yukarı