Samsung Galaxy Tab S9 FE S Pen sapmalar oluyor

Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. İki gün önce not tutmak vb. işler için Samsung Galaxy Tab S9 FE tablet aldım fakat not alırken ekranın sol tarafında sütun boyunca s pende bir sapma gözlemledim. Kalemi tuttuğum yerin 1 mm civarı sağına koyuyor. Sizce neden olabilir? Ne yapmalıyım?

spen.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun tüm modellerde kronik. Globalde nasıl gündem olmadı veya kaçırdık mı merak ediyorum. Tabletin mıknatıs yerlerinde daha çok oluyor sanırım sapma.

Sizde işe yarar mı bilmiyorum ama destek ekibiyle görüştüm ve bana S Pen'in ayarlarını sıfırlamam gerektiğini söyledi ve yaptım. Hiç ayarları ellemediğim halde yaptım ve sorun çözüldü. Kenarlarda bayağı bir denedim ama sorun ortadan kalkmış gibi gözüküyor.

Sizde işe yarar mı bilmiyorum ama destek ekibiyle görüştüm ve bana S Pen'in ayarlarını sıfırlamam gerektiğini söyledi ve yaptım. Hiç ayarları ellemediğim halde yaptım ve sorun çözüldü. Kenarlarda bayağı bir denedim ama sorun ortadan kalkmış gibi gözüküyor.
S pen nasıl sıfırlanıyor? Pentastic uygulamasından mı?

Sorunu nihai saptadım. Kılıfımın mıknatısı etkiliyormuş. Kılıfı uzaklaştırdıkça sapma gidiyor. Muhtemelen ertesi gün katlanan kısmı farklı bir pozisyona aldınız ve o gün bu sorunla karşılaşmadınız. Bu sorundan çok siniri bozulan varsa kapaksız kılıf kullansın derim ya da hiç kullanmasın vs. Konudaki arkadaşın da sol sütunda sorun oluyor demesi kılıfının mıknatısının sütun halinde bulunmasından. Hiç kullanmıyorsa kapak olabilirim ama muhtemelen kullanıyor.

Sorunu nihai saptadım. Kılıfımın mıknatısı etkiliyormuş. Kılıfı uzaklaştırdıkça sapma gidiyor. Muhtemelen ertesi gün katlanan kısmı farklı bir pozisyona aldınız ve o gün bu sorunla karşılaşmadınız. Bu sorundan çok siniri bozulan varsa kapaksız kılıf kullansın derim ya da hiç kullanmasın vs. konudaki arkadaşın da sol sütunda sorun oluyor demesi kılıfının mıknatısının sütun halinde bulunmasından. Hiç kullanmıyorsa kapak olabilirim ama muhtemelen kullanıyor.

Yav inanır mısın aynısını fark ettim bugün kılıf arkaya doğru katlıydı sonra birisinin bu forumda " kalemi tutmak için olan mıknatıslar etkiliyor" gibi bir yazısı aklıma geldi kılıfı düz hale getirdim ve çözüldü.

Yav inanır mısın aynısını fark ettim bugün kılıf arkaya doğru katlıydı sonra birisinin bu forumda " kalemi tutmak için olan mıknatıslar etkiliyor" gibi bir yazısı aklıma geldi kılıfı düz hale getirdim ve çözüldü.
Kalemi tutan sütunda ben bir problem saptayamadım. Normal çalışıyor. Orayı zaten manyetizmadan etkilenmeyecek bir mühendislikle halletmişlerdir. Ya da mıknatısın sadece tek kutbu kalemi saptırıyordur ve ekrana bakan kısmının kutbu sorun yaratmıyordur. Aksi takdirde böyle bir problem olması yerine hiç mıknatıs koymazlardı. O arkadaş yanlış çıkarımdan doğru sonuç bulmuş yanlış değilsem.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı