Samsung Galaxy Watch 5 vs Huawei Watch GT3 Pro

Sim takılanlar telefon kategorisine giriyor ve saatler çok pahalı oluyor o yüzden pek ülkemize gelmiyor. Huawei getirmişti ama sanırım yok artık.
Akıllı saat olarak Watch 5 çok daha tam bir akıllı saat mağazası uygulama desteği mevcut.

Bazı çocuk saatleri oluyor onların en normal saat gibi olanı nedir?
Onları görmemiştim ama onlarda Sim kart girişi mevcut bazılarında yazıyor Sim kart girişi mevcut diye. Daha çok aramak ve GPS yani haritadan takip etmek için akıllı saatteki özelliklerin kısılmış hali diyebiliriz.

Watch 5 yerine Watch 5 PRO batarya mevzusu yüzünden daha iyi duruyor ama o kadar fiyat farkına değer mi bilemiyorum. PRO için 3 gün herşey açık kullanılıyorsa gayet iyi olabilir. Ben de Watch 5 PRO mu yoksa Huawei GT 3 PRO mu alsam diye düşünüyorum. Arada 1000 TL fark var.

Samsung Watch 5 3500 TL civarı
Samsung Watch 5 PRO 6400 TL civarı

Huawei GT 3 3500 TL civarı
Huawei GT 3 PRO 5400 TL civarı

Samsung Wear OS ile yazılım olarak daha iyi duruyor. Zaten yıllardır gelen en büyük zaafı batarya mevzusuydu. Kimse telefon gibi her gün saatini şart etmek istemiyor anlaşılan.

Samsung PRO'da tansiyon ölçme var. Huawei de bu yok diye biliyorum.

Tasarım olarak ise kişiden kişiye değişebilir.

Watch 5 ile PRO arasında 3000 TL civarı fark varken işlemci, RAM, depolama ve sensör herşeyin aynı olması kötü olmuş. Kasası daha sağlammış ama en büyük farkın batarya olması ve bu kadar fiyat farkının olması kötü.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı