İnceleme Samsung Galaxy Watch 6 Classic Astro Edition kutu açılışı

Elektronik: Samsung Galaxy Watch 6 Astro Edition (47mm) öğrenci indirimi ile 5300 TL Daha önce bu indirim konusu ile 5 bin 300 TL olduğunu duyurduğum ve kendim de aldığım bu saati kutu açılışı olarak sizlere sunmak istedim. Ürünü 5 bin 300 TL'ye aldıktan sonra stokları tükenmişti şimdi tekrardan stoklar yenilenmiş ancak ürünün fiyatı maalesef ki 11 bin TL olarak güncellenmiş yani öğrenci indiriminden artık faydalanamıyorsunuz, yalnızca 31 Aralık tarihine kadar "ASTRO1500" kupon kodu ile 1500 TL indirimli alabilirsiniz. Çok uzatmadan görsellere geçeyim:

Sizi Premium hissiyatı ile karşılayan kutusu:
20231226_220756.png

Kutunun yandan görünümü:
20231226_220826.png

Kutunun diğer yanından görünümü:
20231226_220841.png

Kutu açıldığındaki görünüm:
20231226_220921.png

Kutu açılınca bizi karşılayan not:
20231226_221003.png

Notu kaldırınca karşımıza gelen saatin kendi kutusu:
20231226_221029.png

Saat ve saatin yanında hediye gelen kumaş kordon ve stickerlar:
20231226_221114.png

Saatin üstten görünümü:
20231226_221156.png

Saatin arkadan görünümü:
20231226_221137.png

Hediye gelen kordona ait kutu:
20231226_221249.png

Hediye gelen stickerlar:
20231226_221304.png

20231226_221227.png

Saat elime ulaştı. Biraz deneyimleyip buraya yazmak istedim. Vatan vb. yerlerde de deneyimlediğim gibi şöyle bir sorun var bezel'lilerde, eğer arkada başka işlem varsa veya yeni açıldıysa saat, normalde camı bezel olarak kullandığınızda olmayan bir kasma oluyor. Bu biraz üzdü. Ayrıca kullanışlılık açısından da ekrandan çevirmek çok daha kullanışlı. Ayrıca bezel yüzünden ekranı kullanmak çok daha zor oluyor. Ama yine de bezel hem güzel gözüküyor hem de hissiyatı çok iyi. Kutu ve stickerlar çok güzel ama bunun üzerinde herkes çok duruyor ve fazla abartıldığını düşünüyorum. Sonuçta bir alırken, bir de satarken görüyoruz. Sticker maliyeti de 10 liradan fazla değil.
Watch 5 44mm ile kıyasladığımızda ekran bezelden dolayı aynı gözüküyor fakat daha büyük, özellikle ters çevirdiğinizde aradaki dağlar kadar olan farkı görüyorsunuz. Farklardan biri de sıcaklık sensörünün konumunun simetrik değil asimetrik olarak birazcık daha aşağıda olması. Bir diğer fark ise mikrofonun yan tarafın ortasında değil, hoparlör gibi aşağıda olması. Bu bence kötü bir şey. Yine başka bir farka geldiğimizde tuşların büyüğünü görüyoruz. Fakat biraz abartmışlar sanki. Büyüklüğünü değil uzunluğunu çok uzun yapmışlar. Bu kadar uzun olacağına daha kısa olup birazcık daha geniş olabilirdi. Bir diğer fark ise tuşların çok sessiz olması. 5 de gayet bol ses gelirken 6 da neredeyse ses yok. İyi mi kötü mü tartışılır ve yerine göre değişir. Çekirdek hızı arttıtılan işlemcinin çok farkı olduğunu düşünmüyorum ama RAM'in 1.5'dan 2'ye çıkmasında performans olarak çok fark olduğunu düşünüyorum. Saat daha hızlı. Bunu da RAM kullanımına bakarak anlayabiliyorum. Nasıl anladığıma gelirsek, 1.5 GB RAM var iken de saatte 600 MB boş yer vardı, 2 oldu RAM yine 600 MB. Yani Android bu. Ne kadar çok RAM verirsen o kadar kullanır ve o kadar seri olur. Batarya olarak 25 mAh fark var. Bezel üzerinde ki işaretler başta göze kötü gelebilir ama baktıkça çok güzel geliyor göze. Depolamanın artık 16 olması gerekiyor bence. Şu anlık aklıma başka bir şey gelmiyor. Geldikçe yazarım.
Watch5'den Watch6'ya geçen biri için çok farklılık olacağını bende düşünmüyordum. Ben Watch4 Classic'ten geçiş yaptığım için gerek arayüzde gerek akıcılıkta epey farklılık hissettim. Fiziksel bezel herkese güzel gelmeyebiliyor ancak kullanım açısından daha avantajlı olduğunu söyleyebilirim, tabii bu ekran içindeki bezele alışan kişiler için saçma ve gereksiz gelebiliyor. Diğer fiziksel eleştirileriniz kişisel düzeyde, ben şahsen tasarımı tuş boyutunu vs. çok beğendim. Ses az demişsiniz ama bende gayet yüksek biraz ayarlarını kurcalayın derim, belki de ben Watch4'den geçiş yaptığım için yüksek geliyordur bilemem ancak bir saatten sesli bildirim gelip gelmemesi kişisel olarak değerlendirilebilecek bir şey ben şahsen bildirim veya arama sesi açmayı sevmiyorum.

TV de reklam olarak önüme çıktı şimdi Arka Sokaklar izlerken. MediaMarkt'da indirime girmiş. Alacak varsa yine fena olmayan bir fiyatta.

Watch5'ten Watch6'ya geçen biri için çok farklılık olacağını bende düşünmüyordum. Ben Watch4 Classic'ten geçiş yaptığım için gerek arayüzde gerek akıcılıkta epey farklılık hissettim. Fiziksel bezel herkese güzel gelmeyebiliyor ancak kullanım açısından daha avantajlı olduğunu söyleyebilirim, tabii bu ekran içindeki bezele alışan kişiler için saçma ve gereksiz gelebiliyor. Diğer fiziksel eleştirileriniz kişisel düzeyde, ben şahsen tasarımı tuş boyutunu vs. çok beğendim. Ses az demişsiniz ama bende gayet yüksek biraz ayarlarını kurcalayın derim, belki de ben Watch4'ten geçiş yaptığım için yüksek geliyordur bilemem ancak bir saatten sesli bildirim gelip gelmemesi kişisel olarak değerlendirilebilecek bir şey ben şahsen bildirim veya arama sesi açmayı sevmiyorum.

Ses az demedim. Mikrofon aşağıda olduğu için mont vb. giydiğimizde karşıya hışırtı gidebilir. Veya deri mikrofona denk gelirse ses gitmeyebilir. Hoparlörün aşağıda olması ise şöyle bir sorun yaratıyor, Samsung saat veya telefonlarda ben hiçbir markada görmediğim bir şey gördüm: Eğer hoparlörü elinizle veya başka bir nesneyle kapatırsanız ses seviyesi aşırı düşüyor. Yani derimize denk geldiğinde ses azalacağı için yüksekte olsa daha iyi olurdu dedim. Yoksa ses seviyesi ve kalitesi bir saate göre mükemmel. Neredeyse telefona yaklaşıyor miktar olarak.

Geri
Yukarı