Samsung Galaxy Watch Active İncelemesi

• Konuyu başlatan dxxu
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 1B
İki yıldır kullandığım Xiaomi Mi Band 2'nin ekranının bozulmasıyla akıllı saat arayışına başladım. İkinci el Apple modellerinde karar vermeye çalışırken Galaxy Watch Active'in 899TL olduğunu gördüm ve ufak bir araştırmanın ardından satın aldım şimdi deneyimlerimi aktaracağım.

Kutu Tasarımı

Kutusu da saat gibi son derece sade ve küçük tutulmuş. İçinden ekstra olarak sadece uzun kordon çıkıyor o kadar.

20200128_151931.jpg

Saatin Tasarımı

Saat 40MM boyutunda ve alüminyum gövdeye sahip. Ağırlık olarak ise sadece 25 gram. Minimalist bir tasarım diline sahip ve boyut olarak biraz ufak -burada kadın kitle de göz önüne alınmış olabilir-. Fakat bileğim ince olduğu için beni çok memnun etti. Ayrıca önceki modellerde olan kadranın dönme olayı burada yok fakat güncelleme sonrası kalın çerçeve o işlevi görüyor.

20200128_151836.jpg

Pil Ömrü

Aslında saatin en büyük eksisi burası. Güçlü donanım fakat ufak batarya olunca sonuç pek tatmin edici olmuyor. Günlük kullanımda iki gün idare ediyor. (GPS sürekli açık, telefon ile sürekli bağlantı halinde ve sık sayılabilecek derecede bildirimler ile.)

Spor Ve Sensörler

Evet şimdi saatin asıl odak noktası olan kısıma geliyoruz. Spor konusunda gerçekten muazzam. İçine müziğinizi atıp, bluetooth kulaklığınızı saate bağlayıp telefondan tamamen kurtabiliyorsunuz. Ayrıca otomatik spor algılama olayı da güzel çalışıyor. Mesela yüzme, koşu gibi hareketlerin haricinde squat, mekik, şınav gibi hareketleri de algılıyor.

Sensör kısmına gelirsek içinde akselerometre, barometre, jiroskop sensörü ve tahmin edebileceğiniz üzere kalp ritim sensörü mevcut. Hepsi gayet düzgün çalışıyor. Fakat şöyle bir parantez açmakta fayda var adım sayma konusunda biraz bonkör davranıyor %10-15 civarı.

20200128_151721.jpg

Samsung Ekosistemi, Samsung Health ve Samsung Store

Telefon olarak S8 kullanıyorum yani saat ile son derece uyumlu ve şuana kadar hiç kopma sorunu yaşamadım. Ayrıca saati telefon ile aynı WIFI ağına bağlarsanız Bluetooth'a gerek kalmıyor. Özellikle spor salonu için çok güzel bir özellik. Samsung eko sistemi ne yazık ki Apple kadar stabil ve detaylı değil fakat fena sayılmaz.

Samsung Health

Samsung Health'in içini biraz kurcalayınca topluluk sekmesi olduğunu fark ettim ve baya başarılı. Yeni insanlarla arkadaşlık kurup, birbirinize adım sayısı olarak meydan okuma yapabiliyorsunuz. Ayrıca Samsung'un global olarak yaptığı etkinliklerde gayet güzel.

Samsung Store

Uygulama mağazasında saat arayüzü olarak tonla içerik mevcut. Çoğu ücretli fakat makul ücretler 2,3TL gibi -rolex arayüzü hariç kendisi 500TL-. Uygulama olarak çok fazla içerik ne yazık ki mevcut değil. Elle tutulur olarak birkaç spor uygulaması ve spotify mevcut. Ayrıca oyunlarda var ama bu saatte oynamak pek mantıklı değil pil konusundan dolayı.

20200128_151701.jpg

Son olarak değerlendirme yapmak gerekirse bu fiyat bandında cidden rakipsiz ve global olarak en ucuz fiyata ülkemizde satılıyor. Xiaomi'nin de 1-2 modeli var rakip olarak ama malzeme kalitesi, donanım olarak Watch Active fersah fersah önde.
Sorularınız varsa cevaplayabilirim, buraya kadar okuduğunuz için teşekkürler.

iki yıldır kullandığım Xiaomi Mi Band 2'nin ekranının bozulmasıyla akıllı saat arayışına başladım. İkinci el Apple modellerinde karar vermeye çalışırken Galaxy Watch Active'in 899TL olduğunu gördüm ve ufak bir araştırmanın ardından satın aldım şimdi deneyimlerimi aktaracağım.

kutu tasarımı

Kutusu da saat gibi son derece sade ve küçük tutulmuş. İçinden ekstra olarak sadece uzun kordon çıkıyor o kadar.

Eki Görüntüle 493269

saatin tasarımı

Saat 40mm boyutunda ve alüminyum gövdeye sahip. Ağırlık olarak ise sadece 25 gram. Minimalist bir tasarım diline sahip ve boyut olarak biraz ufak -burada kadın kitle de göz önüne alınmış olabilir-. Fakat bileğim ince olduğu için beni çok memnun etti. Ayrıca önceki modellerde olan kadranın dönme olayı burada yok fakat güncelleme sonrası kalın çerçeve o işlevi görüyor.

Eki Görüntüle 493272

pil ömrü

Aslında saatin en büyük eksisi burası. Güçlü donanım fakat ufak batarya olunca sonuç pek tatmin edici olmuyor. Günlük kullanımda iki gün idare ediyor. (GPS sürekli açık, telefon ile sürekli bağlantı halinde ve sık sayılabilecek derecede bildirimler ile.)

spor ve sensörler

Evet şimdi saatin asıl odak noktası olan kısma geliyoruz. Spor konusunda gerçekten muazzam. İçine müziğinizi atıp, Bluetooth kulaklığınızı saate bağlayıp telefondan tamamen kurtabiliyorsunuz. Ayrıca otomatik spor algılama olayı da güzel çalışıyor. Mesela yüzme, koşu gibi hareketlerin haricinde squat, mekik, şınav gibi hareketleri de algılıyor.

Sensör kısmına gelirsek içinde akselerometre, barometre, jiroskop sensörü ve tahmin edebileceğiniz üzere kalp ritim sensörü mevcut. Hepsi gayet düzgün çalışıyor. Fakat şöyle bir parantez açmakta fayda var adım sayma konusunda biraz bonkör davranıyor %10-15 civarı.

Eki Görüntüle 493277

Samsung ekosistemi, Samsung health ve Samsung Store

Telefon olarak S8 kullanıyorum yani saat ile son derece uyumlu ve şu ana kadar hiç kopma sorunu yaşamadım. Ayrıca saati telefon ile aynı Wi-Fi ağına bağlarsanız Bluetooth'a gerek kalmıyor. Özellikle spor salonu için çok güzel bir özellik. Samsung eko sistemi ne yazık ki Apple kadar stabil ve detaylı değil fakat fena sayılmaz.

Samsung health

Samsung Health'in içini biraz kurcalayınca topluluk sekmesi olduğunu fark ettim ve bayağı başarılı. Yeni insanlarla arkadaşlık kurup, birbirinize adım sayısı olarak meydan okuma yapabiliyorsunuz. Ayrıca Samsung'un global olarak yaptığı etkinliklerde gayet güzel.

Samsung Store

Uygulama mağazasında saat arayüzü olarak tonla içerik mevcut. Çoğu ücretli fakat makul ücretler 2, 3TL gibi -Rolex arayüzü hariç kendisi 500TL-. Uygulama olarak çok fazla içerik ne yazık ki mevcut değil. Elle tutulur olarak birkaç spor uygulaması ve Spotify mevcut. Ayrıca oyunlarda var ama bu saatte oynamak pek mantıklı değil pil konusundan dolayı.

Eki Görüntüle 493282

Son olarak değerlendirme yapmak gerekirse bu fiyat bandında cidden rakipsiz ve global olarak en ucuz fiyata ülkemizde satılıyor. Xiaomi'nin de 1-2 modeli var rakip olarak ama malzeme kalitesi, donanım olarak Watch active fersah fersah önde.
Sorularınız varsa cevaplayabilirim, buraya kadar okuduğunuz için teşekkürler.

Selam saati almayı düşünüyorum S2 classic ile bu ürün arasında kaldım. Ürünü 450 TL'ye buldum S2 classic ile aynı fiyat hangisi tercih edilmeli?

Geri
Yukarı