Samsung Galaxy Watch 5 (44mm) İncelemesi

Telefonum Oppo Reno 5 marka.
Öncelikle şunu söyleyeyim, akıllı saat üzerinden konum ve Wifi kapalı olduğu zaman şarjı çok uzun gidiyor; herhangi biri açık olduğu zaman ise X2 hızında gidiyor, hatta konum ve Wifi açıkken masada dururken bile gidiyor. Bu ikisini sadece gerekli olduğu zaman açmanız halinde şarjı 2 günü rahatlıkla çıkaracaktır.

-Saatin 0'dan 100'e şarj olma süresi ortalama 1 saat 20 dakika.

-Sadece Samsung telefonlarda EKG ve tansiyon ölçülebiliyor.

-Bildirim ve hava durumunu gayet güzel gösteriyor (bazı telefonlarda sıkıntı olabiliyormuş ama bir şekilde hallediliyor)

-Adımsayar gerçekten çok iyi çalışıyor.
Nabız, stres, kandaki oksijen miktarı, vücut yağ oranı da gayet iyi çalışıyor.

-Sadece Samsung değil, diğer telefonlarla da uyumlu olması güzel. EKG ve tansiyonuma bakmama gerek yok diyorsanız tercih etmenizi öneririm (tabi Samsung harici telefon kullaniyorsanız).

-Suya dayanıklı. (su koruma modunu açmanız lazım, boşlukları kapatan bir mekanizmasi var, sudan çıkınca hoparlörde kalan suyu ses vererek temizliyor. Havuza saatle girerek test ettim.

-Eksik yanlarından biri kamerası yok, görüntülü konuşma yapamıyorsunuz veya fotoğraf cekemiyorsunuz.

-WhatsApp mesajlarina emojili cevap verebiliyorsunuz, ayrıca hızlı mesajlar da var (tamam, anladım, evet, hayır gibi).

-Video izleyebiliyorsunuz, müzik dinleyebiliyorsunuz ve hatta Technopatta gezinebiliyorsunuz :)

-Uykunuzu çok güzel takip ediyor. Kaç defa uyudugunuzu, totalde kaç saat uyudugunuzu, uyurken ne kadar kalori harcadığınızı gösteriyor (en beğendiğim özellik)

-Kordonu fena değil bana rahat geldi ama herkes beğenmeyebilir.

-Bir sürü özelleştirmesi var. İstediğiniz bilgiyi istediğiniz yerde gösterebiliyorsunuz. Özelleştirme mağazası da var.

-Ekranı büyüklük açısından tatmin etmezse 46 mm modeli var.

Kutu içeriği:
-Uzun ve dar bir kutusu var.
-İçinden saatin kendisi ve kablosuz şarj cihazı çıkıyor.
-ÖNEMLİ NOT: Şarj için type-c girişli adaptör almanız lazım, saatin kablolu şarj desteği yok.

Sonuç olarak: İyi ki almışım dediğim bir saat. Pilini gün içerisinde kafama takmıyorum. Sabah şarj ediyorum ve akşam eve geldiğimde hala %50'lerde olduğunu görüyorum. Fiyatına değer bir saat bana göre.
Reklam veya sponsor bağlantım yoktur, tamamen objektiftir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayirli olsun, Watch 5 almaniza sevindim. Guzel bir akilli saattir. Sadece Watch 4'e kiyasla fiyat/performans oranini pek dengeli bulmuyorum ama Watch 4'te bataryayi sorun edenleri de anlayisla karsilayabiliyorum, bu sebeple Watch 5'i alinabilir bir urun olarak degerlendirmistim kendi kafamda.

Bu arada saat guncellemelerini her zaman saatten yapin, telefondan kopyalayarak yapmayin. Telefondan kopyalama sistemi berbat calisiyor. 50. denemede falan anca kopyalamayi basariyor. Direkt saatten guncellersen tek seferde oluyor.

Öncelikle şunu söyleyeyim, akıllı saat üzerinden konum ve Wifi kapalı olduğu zaman şarjı çok uzun gidiyor; herhangi biri açık olduğu zaman ise X2 hızında gidiyor, hatta konum ve Wifi açıkken masada dururken bile gidiyor. Bu ikisini sadece gerekli olduğu zaman açmanız halinde şarjı 2 günü rahatlıkla çıkaracaktır.

-Bildirim ve hava durumunu gayet güzel gösteriyor (bazı telefonlarda sıkıntı olabiliyormuş ama bir şekilde hallediliyor)

-Sadece Samsung değil, diğer telefonlarla da uyumlu olması güzel. EKG ve tansiyonuma bakmama gerek yok diyorsanız tercih etmenizi öneririm (tabi Samsung harici telefon kullaniyorsanız).

-Suya dayanıklı. (su koruma modunu açmanız lazım, boşlukları kapatan bir mekanizmasi var, sudan çıkınca hoparlörde kalan suyu ses vererek temizliyor. Havuza saatle girerek test ettim.

-Eksik yanlarından biri kamerası yok, görüntülü konuşma yapamıyorsunuz veya fotoğraf cekemiyorsunuz.

-WhatsApp mesajlarina emojili cevap verebiliyorsunuz, ayrıca hızlı mesajlar da var (tamam, anladım, evet, hayır gibi).

-Video izleyebiliyorsunuz, müzik dinleyebiliyorsunuz ve hatta Technopatta gezinebiliyorsunuz :)

-Uykunuzu çok güzel takip ediyor. Kaç defa uyudugunuzu, totalde kaç saat uyudugunuzu, uyurken ne kadar kalori harcadığınızı gösteriyor (en beğendiğim özellik)

-Bir sürü özelleştirmesi var. İstediğiniz bilgiyi istediğiniz yerde gösterebiliyorsunuz. Özelleştirme mağazası da var.

Kutu içeriği:
-ÖNEMLİ NOT: Şarj için type-c girişli adaptör almanız lazım, saatin kablolu şarj desteği yok.

Sonuç olarak: İyi ki almışım dediğim bir saat. Pilini gün içerisinde kafama takmıyorum. Sabah şarj ediyorum ve akşam eve geldiğimde hala %50'lerde olduğunu görüyorum. Fiyatına değer bir saat bana göre.
Hayirli olsun hocam. Resimleri ekleyebilirseniz bakalım merak ettim.

Hocam bende Watch 4 kullanıyorum WhatsApp mesajlarına yazı ile cevap vermek için Gboard kullanabilirsiniz. Ayrıca normal klavyesinden daha iyi.

Kutu içeriği:

Watch4 kullanıyorum ben de, en güzel özelliği uzak bağlantı. Telefonu evde unutsam bile atölyeden tekrar eve dönüp telefon almaya gerek kalmıyor. Wifi üstünden arama yapma ve sms gönderme olayı çok hayatimi kurtarıyor. Çinli markaların akıllı saatlerinden sonra akıllı saatin çok da gerekli olmadığına, ne varsa eskilerde var ya diyerek karar vermiştim fakat gerçekten premium bir cihaz kullandıktan sonra koleksiyonundan giriş seviyesi saatlerimi direk çıkardım. Seiko-rolex-longines markalarına kıyamıyorum hala 😅😅.

Bende aynı saati 15 gün kadar önce aldım. WiFi ve konum açık, uyku takip devamlı açık, nabız 10 dakikada bir ölçüyor, günde 2-3 defa tansiyon, stres ölçüyorum, gelen bildirimler açık, Aod kapalı ve bu kullanımlarda 2.5 gün gidiyor. 60 saatte bir şarj ediyorum.
Bu arada Pro model değil, düz Watch 5 model, telefonum da Samsung S20 FE.

@Bonita

@BerkayZ87

Samsung bu saati S23 telefon alanlara hediye vermiş. 15 günlük faturası olan ve hiç kullanılmamış saati ikinci el olarak elden 3.100 TL'ye satın aldım. Fiyat olarak bayağı uygun oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı