Samsung, Google İçin Exynos İşlemci Üretebilir

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Samsung, Google İçin Exynos İşlemci Üretebilir
samsung-google-icin-exynos-islemci-üretebilir.jpg

Yarı iletken devi Samsung, Google için özel yapılandırılmış Exynos işlemciler üretebilir. Samsung’un Exynos işlemcileri, rakibi Qualcomm’un Snapdragon modellerinden daha düşük performans göstermesi sonrası birçok tartışma ortaya çıkmıştı. Tüketiciler, şirkete Exynos ...

Devamı: Samsung, Google İçin Exynos İşlemci Üretebilir
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Mongoose çekirdeklerini artık üretmeyecek Samsung, Exynos 990 modelinde M5 çekirdekleri fazla güç tüketiyordu, güç olarak SD rakibinden daha güçlüydüler ama. Pixel 5 serisinde gelecekse bu işlemciler S20 serisindeki işlemcilerden daha güçlü görünüyor.

Meizu ve Vivo'dan sonra Exynos işlemci kullanılacak üçüncü firma olacak Google.

Meizu Exynos işlemcileri severdi.
Meizu çok kullandı, Google'da kullanırsa Samsung için iyi bir gelişme olur da. Üst seviye işlemcileri modelleri hariç Exynos modelleri SD rakipleriyle baş edemiyor, bu konuya da el atmaları gerek.

@BERWAR, bazı insanlar benchmarka çok takılıyor. Bir şeyler gösteriyor tamam da her şey değil sonuçta. Benim için önemli olan gerçek hayat kullanım senaryosu. Hala Exynos 7420'li cihaz kullanıyorum bir sorun teşkil etmiyor. Benim gibi hardcore oyun oynamayan kullanıcılar için Snapdragon 801 kullansa da çok bir şey değişmeyecekti diye düşünüyorum.

bazı insanlar benchmarka çok takılıyor.
Benchmarklar önemli. Exynos tepe modelleri benchmarklarda SD işlemcilerinden güçlü olmasına rağmen Exynos çöp diyen bir kitle var, ön yargılılar işlemcilerden de anlamıyorlar.

Hala Exynos 7420'li cihaz kullanıyorum bir sorun teşkil etmiyor. Benim gibi hardcore oyun oynamayan kullanıcılar için Snapdragon 801 kullansa da çok bir şey değişmeyecekti diye düşünüyorum.
7420 hala güçlü bir işlemci zaten S6 serisinde kullanıldı, döneme damgasını vurdu malum SD 810 faciası vardı. SD 800 işlemcisini G2'de kullandım her işimi görüyordu, oyunları da rahatlıkla oynuyordum. Şimdi Exynos 7870 kullanıyorum 2,5 yıldan fazladır her işimi görüyor, hızlı şarj desteği olmaması benim için bir dezavantaj ve GPU olarakta güçsüz ağır oyunlarda sorun yaratıyor, ben oyun oynamıyorum. NBA, Formula 1, PES gibi oyunları da akıcı oynatıyordu, ben sonra sildim oyunlarla aram pek yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı