Samsung GT-S5830i Android 4 ROM Android 2 olarak yüklendi

Makaleler
6
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Hepinize günaydın. Dün gece Samsung Galaxy Ace GT-S5830İ cihazıma ROM yükledim. Normalde Android 4.4.3 olan ROM benim telefonumda Android 2.3.6 olarak gözüküyor. Ben zaten Android 2'den kurtulmaya çalışıyorum.

ROM olarak bu linkteki ROM'u kullandım.

Link : Update Galaxy Ace S5830i to Android 4.4.3 KitKat ROM (with Images)

Yabancı kaynak olduğundan dolayı Türkçe bir kaynak aradım ve bu videoyu buldum.

Video :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda V1 sürümü, Sitede V2 sürümü kullanılıyordu. CWM olarak sürüm değişmiyordu. O yüzden V1 olanı V2 ile değiştirdim ve yükledim. İMEİ silinmedi. Ama Telefon Hakkında olan kısımda sitede Android 4 yazarken bende Android 2 yazıyor. Anabant sürümü ve Kernel sürümleri farklı. Kendi telefonumun Anabant ve Kernel sürümlerini isterseniz yazabilirim. Telefonu nasıl Android 4 yaparım?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce telefona CWM yüklemen gerekiyor, eğer yüklüyse İlk Wipe data/factory reset yap sonra, install zip from sdcard, Chose zip from sd card tıkla oradan ,verdiğim ilk 1.link sonra 2.link yükle Android yükseltilmiş olucaktır. Yalnız zip ile yükle klasöre çıkartma.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodan yapabilirsin dikkatlice, ama yanlışlıkla bir hata yaparsan Brick olma ihtimali ondan
Bu linkten Brick olursa eski haline alabilirsin. İyi şanslar!!! :D

Eskiden CWM yükleyeyim derken Brick etmiştim. Yani biliyorum Stock ROM atmayı. Yardımın için teşekkürler müsait olduğum zaman yükleyeceğim telefona.

Bu arada Android 4 uygulamaları indirebiliyor muyuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı