Samsung güvenli klasör verileri silindi

Alex Casey

Decapat
Düzenli olarak Güvenli Klasör'ün yedeğini alıyordum, en son yedeği de Eylül'ün 18'inde almışım. Yaklaşık 800 KB olması gerek, içinde önemli notlar vardı.
Fakat güvenli klasör saçma sapan bir şekilde silindi başka bir şey yüzünden, her neyse oraya değinmiyorum bile.
Yeniden güvenli klasörü açtığımda yedekten geri yüklerim diye düşündüm ve yükledim. Ve "notlarınız geri yükleniyor" bildiriminden sonra bile geri gelmedi. Ayrıca merak etmeyin, "yedeğin üzerine yazma" gibi bir işlem de olmadı. 800 KB'lık veri gözükmediği gibi Samsung Cloud'umdaki güvenli klasör verileri de toplam 200 KB gibi bir sayıda gözüküyordu ancak bug vardı çünkü telefonun kendi yedeği yaklaşık 900 MB yer kaplarken onu bile göstermiyordu. Samsung bu aralar OneDrive'a geçiş döneminde olduğu için bazı şeyler buglıdır anlıyorum fakat bu nedir? Benim tüm notlarım silindi mi şimdi?

Screenshot_1.png

Burada da görüyoruz ki sanki artık güvenli klasör hizmetini kullanmıyormuşum gibi bu yukarıdaki listeye alınmış. Halbuki ben Galaxy Store'u da aktif biçimde kullanıyorum ancak yine o da bu listede.

Size sorularım şunlar:

• Samsung geçiş döneminde olduğu için bu bir bug olabilir mi? Veya Samsung'a bir saldırı da olmuş olabilir mi?
  • Samsung Cloud'dan bütün datamı indirebileceğim bir yer var mı? Belki orada bulabilirim çünkü.
  • Olmazsa bu notlarımı kurtarabileceğim bir uygulama önerir misiniz?

Başka önerileriniz varsa onları da paylaşın lütfen.

Geri
Yukarı