Çözüldü Samsung telefonlardaki güvenli klasöre virüs bulaşır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

theflashreis

Picopat
Daha fazla  
Samsung telefondaki güvenli klasöre virüs inmesi durumunda virüs güvenli klasör dışına da virüs bulaşır mı? Teşekkürler. (Konuya bulaşır mı yazmışım otomatik düzeltmeden dolayı herhalde kusura bakmayın)

Çözüm
Konuda yanlış yazılmışta Samsung telefondaki güvenli klasöre virüs inmesi durumunda virüs güvenli klasör dışına da virüs bulaşır mı? Olacaktı doğrusu (görmediysen diye yazayım dedim)

Yani güvenli klasörün dışına da çıkabiliyor?

Oraya bulaşan bir virüs, kolayca sisteme sızabilir. Şifre koyman bunu Encrypt etmez.
Bulasir.

Güvenli klasörün amaci diyelim telefonun sifresini 1 kisiden fazla kisi biliyor ve telefona giriyor. Güvenli klasör bazi özel uygulamalarini, resimlerini, herhhang bir seyini extra saklayabilmen icin var.
Konuda yanlış yazılmışta Samsung telefondaki güvenli klasöre virüs inmesi durumunda virüs güvenli klasör dışına da virüs bulaşır mı? Olacaktı doğrusu (görmediysen diye yaziyim dedim)

Hertürlü bulaşır.

Konuda yanlış yazılmışta Samsung telefondaki güvenli klasöre virüs inmesi durumunda virüs güvenli klasör dışına da virüs bulaşır mı? Olacaktı doğrusu (görmediysen diye yazayım dedim)

Oraya bulaşan bir virüs, kolayca sisteme sızabilir. Şifre koyman bunu Encrypt etmez.

Çözüm
Güvenli klasör, Samsung Knox'u kullanır. Samsung Knox, telefonunuzu virüslere ve kötü amaçlı yazılımlara karşı korur.

Dolayısıyla, Knox olduğu sürece Güvenli Klasör'e virüs bulaşması imkansız gibi bir şey. Cihazı Root'layıp Knox'u tetiklemediğiniz sürece. Zaten böyle bir durumda da Güvenli Klasör'e erişemezsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı