Samsung hayranları Exynos işlemciye bayılıyor (!)

Sorun Exynos'un tasarımında değil aslında, Samsung kendi tesislerinde düzgün işlemci üretemiyor. Ortaya çıkan çipler verimli değil, tamamen üretim süreciyle ilgili detaylar. Beğendiğimiz Snapdragon çipler TSMC dökümlü. Ancak Snardragon 888 veya 8 Gen 1 de Samsung çıkışlı olduğu için pek benimsenmiyor diğer çipler gibi mesela.

Exynos'u TSMC üretse söz konusu sorunlar olmaz muhtemelen, ama Samsung bu iş alanından kopmak istemiyor, bir yandan haklılar da. Dünyada kendi işlemcisini üretebilecek firma sayısı çok az ve bu büyük bir güç. Öyle beceremiyoruz deyip bırakılacak bir sektör değil.

Aynı anda hem tablet hem de telefon yerine sadece Z Fold tipi cihaz taşımak?
Tablet ve telefon maliyeti yine Z Fold serisinden dâhâ ucuza geliyor. 😂
Zaten para israfı. Katlanan telefon almanın mantığını çözemedim.
Giriş-orta sınıf bir performans odaklı cihaz çıkarsalar yüzümüz gülecek, katlanabilir cihazlar şov işi.

Hocam zaten SD Custom ROM destekli degil mi?

Destek var ama bulunabilirlik olarak Exynos daha ileride port edilmesi çok kolay mesela j serisinden 2016'dan sonrası çıkan j serisi cihazlar hep Exynos 7870 ile çıktı hem ROM'ları evrensel o cihazların mesela G610F (j7 Prime) ROM'unu ufak port ile J530F (j5 Pro) cihazına rahatlıkla port edilebiliyor mesela Exynos işlemcileri iyi yanı bu dünyada.

Destek var ama bulunabilirlik olarak Exynos daha ileride port edilmesi çok kolay mesela j serisinden 2016'dan sonrası çıkan j serisi cihazlar hep Exynos 7870 ile çıktı hem ROM'ları evrensel o cihazların mesela G610F (j7 Prime) ROM'unu ufak port ile J530F (j5 Pro) cihazına rahatlıkla port edilebiliyor mesela Exynos işlemcileri iyi yanı bu dünyada.
Aman hocam Apple Slave'leri Android'e sataşmak için yer arıyor zaten, S23 gibi bir sürü telefon üretilsin, varsın ROM atılmasın ya...

Anladım hocam ben MTK ile karıştırdım.

Aman hocam Apple Slave'leri Android'e sataşmak için yer arıyor zaten, S23 gibi bir sürü telefon üretilsin, varsın ROM atılmasın ya...

Hocam slaver ne anlama geliyor?

Elma müptezeli.

Fanboy yani.😁

Hocam Xiaomi kullandığım için Xiaomi'lerde tam tersi MediaTek bir coptur ROM konusunda. SD ise hangi ROM'u secsem diye karar veremezsin.

Zaten şu an şirketi ayakta tutan SDli cihazlardır. Bunlarin başında s serisi var. Eğer ki Exynos böyle giderse ve SD islemciden vazgecerlerse Samsung'un sonu gözükür. Sonu Nokia gibi kaçınılmaz olur.

Bayılıyorum Snapdragon'lu Samsung'lara.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı