Samsung HD103SJ HDD durma sorunu

baron560

Kilopat
Yer
Çorlu
Daha fazla  
Meslek
Uçak Mühendisi
Bilgisayarımdaki 2. HDD ile problem yaşıyorum.
Oyun sırasında durup tekrar çalışıyor ve oyunda takılmalara sebep oluyor. Aynı olayı oyun dışında da yapıyor, diskten bir dosya açmak istediğim zamanda diskin tekrar çalışmasını bekliyor, dosyayı açıyor sonra disk ben baska bir dosyaya tıklayıncaya kadar tekrar duruyor. Bilgisayardaki güç seçenekleri performans modunda ama yine de böyle bir sorun yaşıyorum.

Sistem Özellikleri;
  • İşlemci : Intel Pentium Gold G5400
  • Anakart: Asrock H310M-G/M.2
  • RAM: 8GB Geil 2400 MHz
  • Ekram kartı: Asus GTX660 2GB
  • HDD: 2x Samsung HD103SJ

Çözüm
Sanırım okuyucu kafada sorun var. diski detaylı incelediğim zaman diskin döndüğünü ama okuyucu kafanın çalışması için benim o diskte bulunan bir dosyayı veya oyunu açmak istediğim zaman hareket edip sonra tekrar ilk pozisyonuna dönüyor.
Aynen dediğim gibi hareketli parçalarda sorun var. İki çözümü var. Ya yeni HDD alacaksınız ya da garantiye yollayacaksınız. Bence konu çözüldü. Çözüldü olarak işaretleyip beni en iyi cevap seçerseniz mutlu olurum.
Aynen dediğim gibi hareketli parçalarda sorun var. İki çözümü var. Ya yeni HDD alacaksınız ya da garantiye yollayacaksınız. Bence konu çözüldü. Çözüldü olarak işaretleyip beni en iyi cevap seçerseniz mutlu olurum.
Bencede çözüm yeni Hdd almak. Garantisi biteli çok oldu 2009 yılında almıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı