Samsung J6+ açılmadan sürekli yeniden başlıyor

yigitrocks

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Telefon şarjda iken yere düştü. Sonrasında ise sürekli olarak yeniden başlamaya başladı. Yeniden başlıyor ama hiç açılmadan tekrar yeniden başlatıyor kendini. Sonsuz bir döngü gibi. İşin garip tarafı ise şarjdan çıkarınca yeniden başlatmayı durduruyor ama o şekilde de açılmıyor. Tuş kombinasyonları ile denenebilecek her şeyi denedim, 1 gün şarjda bıraktım, 1 gün açıkta bıraktım denedim gene işe yaramadı. Sorun ne olabilir? Ne kadar masraf çıkar? Kendim halledebilir miyim? İçindeki bilgileri kaybetmeden onarılabilir mi?

Telefon şarjda iken yere düştü. Sonrasında ise sürekli olarak yeniden başlamaya başladı. Yeniden başlıyor ama hiç açılmadan tekrar yeniden başlatıyor kendini. Sonsuz bir döngü gibi. İşin garip tarafı ise şarjdan çıkarınca yeniden başlatmayı durduruyor ama o şekilde de açılmıyor. Tuş kombinasyonları ile denenebilecek her şeyi denedim, 1 gün şarjda bıraktım, 1 gün açıkta bıraktım denedim gene işe yaramadı. Sorun ne olabilir? Ne kadar masraf çıkar? Kendim halledebilir miyim? İçindeki bilgileri kaybetmeden onarılabilir mi?
Açma tuşu içine doğru gitmiş olup sürekli açma tuşuna basılı tutuluyor olabilir mi? Bu dediklerinizden yola çıkarsak böyle bir durum olası.

Yazılımsal olabilir. Ben de zamanında root atmaya çalışırken benzer sıkıntılarla karşılaştım. Stock Rom atmayı deneyin. Zor bir işlem değil fakat verileriniz silinecektir. Bunu göze almak istemiyorsanız Tamirciye götürebilirsiniz.

Açma tuşu içine doğru gitmiş olup sürekli açma tuşuna basılı tutuluyor olabilir mi? Bu dediklerinizden yola çıkarsak böyle bir durum olası.
Öyle olsa şarjdan çıkarınca da yeniden başlatmaz mı? Şarjdan çıkarttığım anda duruyor yeniden başlama sorunu. Lâkin o şekilde de açılmıyor.

Yazılımsal olabilir. Ben de zamanında root atmaya çalışırken benzer sıkıntılarla karşılaştım. Stock Rom atmayı deneyin. Zor bir işlem değil fakat verileriniz silinecektir. Bunu göze almak istemiyorsanız Tamirciye götürebilirsiniz.
Yazılımsal olamaz çünkü Yazılımsal müdahale edilmemiş.

Adam ROM atmıyor ki. Basit bir şekildeş arja takıyor. Dışardan müdahale söz konusu.

Bence o az önce yukarıda yazan arkadaşın dediği gibi çip sorun olmuş olabilir ancak ben ve çoğu arkadaşım telefonu yere düşürdüğünde böyle bir problem yaşamadım. Çipe olası bakmıyorum. Ben hala açma tuşunda yolunda gitmeyen bir şey olduğundan şüpheliyim.

Yazılımsal olduğunu sanmıyorum. Telefon düştükten sonra olmaya başladı.

Sanmıyorum. Öyle olsa şarjdan çıkarınca da yeniden başlatmaz mı? Şarjdan çıkarttığım anda duruyor yeniden başlama sorunu. Lâkin o şekilde de açılmıyor.
Evet muhtemelen öyle olur. Çip pek duyduğum bir şey olmadı hiç. Ancak yukarıda zaten belirtmişler. Öyle olduysa da çözümünü yukarıda arkadaş belirtmiş.

Birkaç şey düşünüyorum ama şimdi bu teori biraz uçuk kaçabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı