Samsung J7 ağda kayıtlı değil (şebeke yok) hatası

Zaheer

Kilopat
Yer
Kahramanmaraş
Daha fazla  
Meslek
Özel Güvenlik
Samsung J7 telefon durduk yere bu hatayı vermeye başladı. Telefondaki sım kart başka telefonda çalışıyor ama başka bir sım kart j7'de çalışmıyor. Sim kartı görüyor şifre istiyor çıkarınca sım kart çıkarıldı diyor. Ama birini aramak istediğimde ağda kayıtlı değil diyor. Numara tuşluyorum yine ağda kayıtlı değil diyor. Aynı şekilde dışarıdan çağrıda alamıyor. Bazı çözüm önerilerini denedim. Kapatıp 10 sn sonra geri açtım olmadı. Sim kart yerine gayet oturuyor. Fabrika ayarlarını denedim telefonda bir sürü önemli şeyleri silme pahasına sıfırladın yine olmadı. YouTube'daki videolarda gösterilen ve 100% çözüm başlıklarıyla açılan videolardaki şebeke ayarlarını denedim olmadı hata verdi. Sorunun ne olduğunu bilen biri varsa yardımcı olabilir mi?

Operatör: Vodafone.

Edit: E-devletten IMEI sorguladım markaya Huawei yazıyor. Telefon sahte olabilir mi? Telefonun sahibi bir arkadaşı vasıtasıyla telefonu yurt dışından orijinal olarak satın almış. Kutusu ve içinden çıkan aygıtlar orjinalmiş bir telefoncuya sormuş ve o da orijinal olduğunu doğrulamış. Ama e-devlette bu IMEI'yi aratınca başka bir marka çıkıyor? Bu zamana kadar 3 yıldır sorunsuz çalışıyordu telefon.

Son düzenleme:
Samsung J7 telefon durduk yere bu hatayı vermeye başladı. Telefondaki SIM kart başka telefonda çalışıyor ama başka bir SIM kart j7'de çalışmıyor. Sim kartı görüyor şifre istiyor çıkarınca SIM kart çıkarıldı diyor. Ama birini aramak istediğimde ağda kayıtlı değil diyor. Numara tuşluyorum yine ağda kayıtlı değil diyor. Aynı şekilde dışarıdan çağrıda alamıyor. Bazı çözüm önerilerini denedim. Kapatıp 10 sn sonra geri açtım olmadı. Sim kart yerine gayet oturuyor. Fabrika ayarlarını denedim telefonda bir sürü önemli şeyleri silme pahasına sıfırladın yine olmadı. YouTube'daki videolarda gösterilen ve 100% çözüm başlıklarıyla açılan videolardaki şebeke ayarlarını denedim olmadı hata verdi. Sorunun ne olduğunu bilen biri varsa yardımcı olabilir mi?

Operatör: Vodafone.
Çözüm çok basit. Simi telefona tak. Cihazı kapat ve yeniden başlat.

Bir telefoncuya götürdüm söylediğine göre IMEI numarası çalınmış. 80₺'ye yeni IMEI numarası satın aldık. O numarada nereden geliyorsa artık(!)

Bir telefoncuya götürdüm söylediğine göre IMEI numarası çalınmış. 80₺'ye yeni IMEI numarası satın aldık. O numarada nereden geliyorsa artık(!)

Telefonun imei numarası çalınmış değil şebeke yaması bozulmuştur onu da yapmak için J7 ye 80 TL alan telefoncuya selamlarımı ilet =)

Aynı sıkıntı bende de var. Ama IMEI sorgusu yaptım. Çalınmamış ama yine de ağda kayıtlı değil hatası almaktayım.
Telefonun imei numarası çalınmış değil şebeke yaması bozulmuştur onu da yapmak için J7 ye 80 TL alan telefoncuya selamlarımı ilet =)
En fazla ne kadar tutar?

Yeni konular

Geri
Yukarı