Samsung J7 Prime'a MIUI ROM kurduktan sonra Google uygulamaları çalışmadı

Yer
türkiye
Daha fazla  
MIUI 12 ROM buldum.

Linki:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ROM sorunsuzca kuruldu ama videoda adam gapps kurmuyor.
Play Store yüklü giriyorum hesap açamıyorum.
Ayarlardan Google'a de giremiyorum.
APK olarak Chrome attım kurdum.
Chrome'a giriyor ama hiçbir şey olmuyor, donmuş gibi ama donmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İki anlamada gelebileceğinden karıştırdım kusruma bakmayın. Bu ROM'da da batarya sıkıntısı varmış. Bence başka ROM bakın.

Şu an aciliyetten elimde bulunan tek ROM olan treble 4.0'ı kurdum (the real ROM treble Edition Android 10 One iu 2.0)
Zaten genel olarak Samsung ROM'ları dışında kalan ROM'lar şarj yiyor.

MIUI daha fazla sömürüyor.

Havoc kadar olabilir mi?
Normal ROM'da gece 11.30 da %100 bırakıyorum sabah 7.30 da %100 alıyorum çok çok %99
Havoc OS 3.7 ve 3.8 AOSP ROM'da.
Aynı saatler %100'den % 93 %92 ya düşüyor.
(Uyuduğum saatlerde test ettim)
En azından şarj sömürmeyen AOSP ROM buldum: [ROM][UNOFFICIAL]DIRTY UNICORNS 8.1 for J7 Prime
Kurulumu: ROM'u flashla.
ARM 8.1 pico gapps kurun.
Sorunlar:
1) video: Cıkarılabilir hafıza kartı gibi belleklerdeki eski videoları izlerken sorun olmuyor ama bu ROM ile çekilmiş videolar hem oynamıyor (videoyu izletiyor ama çektiklerin gözükmüyor fotoğraf gibi ses de yok) hem de video bozuk oluyor.
5 sn çekiyorsun 47 dk 25 sn yazıyor.
2) ses kaydedilmiyor.
Instagram gibi uygulamardan sesli mesaj gönderilmiyor.
ROM'u kuralı 1 gün olmadı.
O yüzden başka sorun keşfetmedim bulursam yazarım.
Bir sorun daha var:
Oyun oynarken bazı oyun seslerini çalmıyor mesela Asphalt 6 APK kurdun.
Gameloft animasyonu sesi var oyun öncesi bir animasyon gösteriyor onun sesi var ama sonraki oyun içi tüm sesler çalmıyor (bazı oyunlarda hiç ses yok)

Son düzenleme:
Havoc kadar olabilir mi?
Normal ROM'da gece 11.30 da %100 bırakıyorum sabah 7.30 da %100 alıyorum çok çok %99
Havoc OS 3.7 ve 3.8 AOSP ROM'da.
Aynı saatler %100'den % 93 %92 ya düşüyor.
(Uyuduğum saatlerde test ettim)
En azından şarj sömürmeyen AOSP ROM buldum: [ROM][UNOFFICIAL]DIRTY UNICORNS 8.1 for J7 Prime
Kurulumu: ROM'u flashla.
ARM 8.1 pico gapps kurun.
Sorunlar:
1) video: Cıkarılabilir hafıza kartı gibi belleklerdeki eski videoları izlerken sorun olmuyor ama bu ROM ile çekilmiş videolar hem oynamıyor (videoyu izletiyor ama çektiklerin gözükmüyor fotoğraf gibi ses de yok) hem de video bozuk oluyor.
5 sn çekiyorsun 47 dk 25 sn yazıyor.
2) ses kaydedilmiyor.
Instagram gibi uygulamardan sesli mesaj gönderilmiyor.
ROM'u kuralı 1 gün olmadı.
O yüzden başka sorun keşfetmedim bulursam yazarım.
Bir sorun daha var:
Oyun oynarken bazı oyun seslerini çalmıyor mesela Asphalt 6 APK kurdun.
Gameloft animasyonu sesi var oyun öncesi bir animasyon gösteriyor onun sesi var ama sonraki oyun içi tüm sesler çalmıyor (bazı oyunlarda hiç ses yok)

Modlu AOSP ROM'lar gereksiz hepsi benziyor birbirine.
Ayrıca tüm MIUI sürümleri kullandım ve bug dolu özellik MIUI 12 ve 13 tavsiyem kullanacaksan MIUI 8 ya da 9 varsa kullan Xiaomi telefonum olmasına rağmen MIUI nefret ediyorum o yüzden AOSP kuruyorum cihazın gerçek performansını ortaya çıkarıyor senin telefonun işlemcisi muhtemelen Exynos 7870 o işlemciye ROM geliştiren tanidigim birkaç geliştirici var birkaçı gereksiz bir insan paranoid Android ROM'u kullanıyorum aldığım pil süresi 17 saat sade AOSP ROM kullanmayı seviyorum. Ama tercih sana kalmış farkli cihazda da MIUI kullanmakta güzel.

Dosya Ekleri

• 20220425_073433.jpg
    20220425_073433.jpg
    41,4 KB · Görüntüleme: 39
  • 20220425_073439.jpg
    20220425_073439.jpg
    41,5 KB · Görüntüleme: 33

Geri
Yukarı