Samsung laptop açılmıyor

Davut.pk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Samsung laptopımız var eski bir laptop 2013-2014 senelerinde almıştık. Arkadaş kullanıyordu şimdi bana geri verdi 2-3 sene boyunca onun evindeydi laptop. Ben hiç kullanmadım o süre boyunca ama şimdi ekran açılıyor fakat BIOS vs açılmıyor ekran bu şekilde kalıyor. İçindeki hard diski söküp başka bir laptopa taktım direkt boot etti. Masaüstü bilgisayarlar konusunda iyiyimdir bu tip sorunları hemen çözebiliyorum genelde ama laptop olunca açıkçası çok uğraşasım gelmiyor sebebi de masaüstü donanımlarının gözle görülür kolay erişilebilir olması, laptop bilgisayarın ise donanımlarının çok daha dar ve gömülü olması.

Sizce bu hatanın sebebi nedir? F2 basınca please wait diyor ve öylece kalıyor hiçbir şekilde BIOS açılmıyor farklı 2 hard disk daha taktık direkt boot etmiyor. BIOS pili kaynaklı olabilir mi? Ya da anakartta bir arıza mevcut olabilir mi? Görselleri ekledim. F2 F4'e basınca tepki bile vermiyor. Sadece PC açılmadan F2'e basınca please wait diyor ama 30dk bile bekledim değişen bir şey olmadı öyle kaldı.
Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

IMG_20230213_120808.jpg

IMG_20230213_120807.jpg

IMG_20230213_120811.jpg

IMG_20230213_120808.jpg

RAM ve diskleri sökün, BIOS'a girmezse, geri takın ve DVD ile format atmayı deneyin. ESC, F1, F2, F4, F10, F12 tuşlarını boot etmede deneyin özellikle ESC tuşunu deneyin. BIOS pilini sökmenize gerek yok, bunların modelini internetten araştırın, BIOS pilini sökmeden jumper ile reset atılıyor, genelde RAM'in yanında olur. Eğer RAM'de arıza varsa açılmaz, eğer BIOS kilitlendi ve sistem UEFI ise yine açılmaz, Samsung Türkiye pazarından boşuna çekilmedi, bu cihazlarda BIOS çökmesi yaşanabiliyor, siz önce bir Windows'u DVD veya USB'den boot ederek yüklemeye çalışın, yükleyebilirseniz sonrasını sonra bakarız, çünkü bunların hiçbirisi olmuyorsa, doğru iyi bir bilgisayarcıya gidin, onlar BIOS'u yeniden yükleyip sorunu çözebiliyor, kesinlikle Casper yetkili servislerinin önünden geçmeyin, olanıda bozuyor.

Son düzenleme:
RAM ve diskleri sökün, BIOS'a girmezse, geri takın ve DVD ile format atmayı deneyin. ESC, F1, F2, F4, F10, F12 tuşlarını boot etmede deneyin özellikle ESC tuşunu deneyin. BIOS pilini sökmenize gerek yok, bunların modelini internetten araştırın, BIOS pilini sökmeden jumper ile reset atılıyor, genelde RAM'in yanında olur. Eğer RAM'de arıza varsa açılmaz, eğer BIOS kilitlendi ve sistem UEFI ise yine açılmaz, Samsung Türkiye pazarından boşuna çekilmedi, bu cihazlarda BIOS çökmesi yaşanabiliyor, siz önce bir Windows'u DVD veya USB'den boot ederek yüklemeye çalışın, yükleyebilirseniz sonrasını sonra bakarız, çünkü bunların hiçbirisi olmuyorsa, doğru iyi bir bilgisayarcıya gidin, onlar BIOS'u yeniden yükleyip sorunu çözebiliyor, kesinlikle Casper yetkili servislerinin önünden geçmeyin, olanıda bozuyor.
teşekkür ederim hocam deneyip yazacağım sonucu :)

Geri
Yukarı