Samsung LC24F390FHMXUF Detaylı Monitör Ayarları

Aldığın satıcı servise gönderir ürünü. Değişim/iade kararına servis karar verir. Söylediğin sorunların tamiri olmayacağından iade/değişim çıkar ancak bu tür işler pandemi ve yoğunluk nedeniyle uzun sürebilir. Benim 3 yıl önce anakartım durup dururken bozulmuştu, yeni anakart için değişim çıkması 1 ayı bulmuştu servisteki yoğunluk yüzünden.

Canlı destek ile servis kaydı oluşturdum eve gelip bizzat bakıyorlarmış, sorun olması dahilinde ya evde panel değişimi yapılıyor ya da direkt ürünü değişiyorlarmış.

Edit: Az önce 1 kişi geldi Servis'den kontrol etti, kanunen 1 Piksel'de bir şey yapamayız falan dedi. Gölgelenme(ghosting)i gösterdim, senin grafik kartındandır O, ilk önce kartını değiştir uyumsuz olabilir falan dedi. Sonra sol kısımdan çerçeve ile panelin fazla olan boşluğunu gösterdim ona da dedi o panelin sıfırlama noktası ona göre ayarlanıyor falan saçmaladı bir şeyler, kısacası adam monitöründe yatay veya dikey çizgi çıkmadığı sürece bir şey yapamam deyip bastı gitti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bu monitöre sahip bir sistem edindik ancak monitör ayarlarında tarif edilen netlik, Samsung magic, upscale, parlaklık vb. Ayarlar aktif değil herhangi bir oynama yapamıyoruz. Konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
Ayrıca daha önce bir arkadaşın da ifade ettiği gibi çözümürlük 1080p ama 1080 gibi değil daha düşük gibi bir hissi var.

Sistem: h310m-a anakart, 1050ti ekran kartı, hdmi bağlantı (kablo standartını bilmiyorum).

Ayarlar aktif değil herhangi bir oynama yapamıyoruz.
Eğer göz koruyucu mod açıksa bu ayarları değiştiremezsiniz. Göz koruyucu modu kapatıp ayarları değiştirebilirsiniz.

Çözünürlük ve Hz olayını konuda anlattım halihazırda, bu şekilde bir sıkıntı yok benim ürünümde.

Eğer göz koruyucu mod açıksa bu ayarları değiştiremezsiniz. Göz koruyucu modu kapatıp ayarları değiştirebilirsiniz.

Çözünürlük ve Hz olayını konuda anlattım halihazırda, bu şekilde bir sıkıntı yok benim ürünümde.

Selamlar konuyu hortlatıyorum ama ben de bu monitörden aldım fakat HDMI siyahlık düzeyini aktifleştiremiyorum ve siyahlarda pikselleşme görüyorum bunun nedeni nedir acaba bilginiz var mı veya bilgisi olan biri.

Selamlar konuyu hortlatıyorum ama ben de bu monitörden aldım fakat HDMI siyahlık düzeyini aktifleştiremiyorum ve siyahlarda pikselleşme görüyorum bunun nedeni nedir acaba bilginiz var mı veya bilgisi olan biri.

FreeSync modu açıksa HDMI siyahlık düzeyini ayarlayamıyorsun, öncelikle onu kapatman lazım.

Merhabalar monitörü 1650S ile kullanıyorum bu mesajı yeni okuyan arkadaşlar NVIDIA denetim masasından özel çözünürlük oluştur deyip Hz'yi 73'e çekebilir ben 73Hz'de üstün motor sabit kullanıyorum.

@Jira hocam hortlatıyorum ama yanıt süresini en hızlıya alınca ghosting oluyormuş bir sıkıntı yaşadınız mı o konuda. Bir de yanıt süresi standart ile en hızlının gözle görülür var farkı var mı?

Geri
Yukarı