Samsung LC24FG73FQMXUf FreeSync acikken titreme sorunu

Edit: Asıl çözüm ekran çözünürlüğü programları ile HZ aralığını değiştirmek. Ben 48 - 143 Hz olarak yaptım ve düzeldi. 144Ü 143E çekeceksiniz.

Dostum aynı sorunu bende yaşıyorum FreeSync açıkken ekranda titreme oluyor. Dedikleri gibi uygulamadan kapatınca bu seferde yırtılmalar oluyor. Dediğin gibi hız ayarlarını nasıl 48-143 ayarlıcaz yardımcı olur musun.

-Dostum inan tam mantığını unuttum nasıl yaptığımı fakat hatırladığım kadarı ile monitör muhtemelen 144.001 bile olsa 144 hz yi aşmaya çalıştığı için titreme oluyor. Yani sınırını milim bile olsa aşmaya çalışıyor. Ben bu programla 143e çektim ayarı. sınırını aşmıyor hiç bir oyun. 144ü geçmiyor yani. Programı kurcala bu fotoya bi göz at bence yaparsın.
Sonra radeon software den bütün özellikleri açarsın freesynci de aç mutlaka yoksa aktif olmuyor. Motoru da üst düzey seç oyunun zevkini anlarsın :)

-AMD software den de freesync açık olsun. (Programda sınırımın 143.981 hz sınırını görebilirsin. senin muhtemelen 144.001 falan görünür. Onu sınırlamış olmak, titreşimi alacaktır muhtemelen

Dosya Ekleri

• 134.JPG
    134.JPG
    85 KB · Görüntüleme: 43
  • 134.JPG
    134.JPG
    59,5 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:
-Dostum inan tam mantığını unuttum nasıl yaptığımı fakat hatırladığım kadarı ile monitör muhtemelen 144.001 bile olsa 144 Hz'yi aşmaya çalıştığı için titreme oluyor. Yani sınırını milim bile olsa aşmaya çalışıyor. Ben bu programla 143E çektim ayarı. Sınırını aşmıyor hiçbir oyun. 144Ü geçmiyor yani. Programı kurcala bu fotoya bir göz at bence yaparsın.
Sonra Radeon Software'den bütün özellikleri açarsın FreeSync'i de aç mutlaka yoksa aktif olmuyor. Motoru da üst düzey seç oyunun zevkini anlarsın :)

-AMD softwareden de FreeSync açık olsun. (Programda sınırımın 143.981 HZ sınırını görebilirsin. Senin muhtemelen 144.001 falan görünür. Onu sınırlamış olmak, titreşimi alacaktır muhtemelen.

Tamam sağ olasın deneyeceğim artık. Kimileri HDR'den dolayı yazmış yorumları ona istinaden aldık monitörü ama alakası yok sıkıntılı bir durum geri veribilirim büyük ihtimalle.

Yeni konular

Geri
Yukarı