Samsung LC24RG50FQMXUF ghosting

Aynı monitörü kullanıyorum. Gariptir bende bir sıkıntı yok. Ghosting sıkıntısı yok. 6-7 aydır kullanıyorum yaklaşık.
Edit: Şimdi test yaptım da ghosting varmış harbi. Nasıl fark edemedim bilmiyorum 7 aydır.

Konu ölü ama nedeni şudur bu monitörün Total response değeri 30 ms değeridir. Günümüz şartlarında iyi sayılan değer 12ms ve aşağısıdır dolayısıyla 18 "milliseconds" daha yavaş bir monitöre sahipsiniz gözünüzün test yapmadan görmemesi normaldir. Halen uygun bütçede 30ms ve 20 ms monitörler bu yüzden çıkmakta. Ayrıca hızlı diyebileceğimiz yeni nesil monitörlerde 5 ile 10 ms arası Total response hızına sahiptir. OLED hariç onlar totalde bile 0.9 hıza ulaşabiliyorlar.

Son düzenleme:
2 senedir kullanıyorum gram ghosting yaşamadım galiba belli bir serisi bozukmuş.

Bu monitörde yaşadığınız ghosting gölgelenme olur zaten hayalet fark etmeniz millisecons dediğinde çok zor çünkü 1 saniye 1000 milliseconds gibi bir şey dolayısıyla 30 ms yeni nesil üst düzey monitörlere göre yavaşta olsa bazı insanlar fark etmez. Gölgelenme dediğimiz şeyde VA panellerin çoğunda mevcut yani gölgelenmeye tam olarak sorun diyemeyiz.

Geri
Yukarı