Samsung LC27HG70 ileriye donük alınır mı?

Bütçe
3000

Yusuf Ekerdiker

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba şu an ASUS G531GW RTX2070 Laptop'um var ileriye dönük kaliteli monitör arıyorum. Uzun zamandır aklımda Samsung LC27HG70 var hem 2K 144Hz hem de 10Bit renk aralığı ile cezbedici ama hem 3 yıllık bir monitör hem de internette çok fazla sorunu olduğunu gördüğümden emin olamıyorum. Kısa zaman içinde de almak istiyorum malum dolar -yaklaşık 2, 3 ay önce 2899'du şu an 3199 oldu-. Ayrıca ekran kartım destekler mi vs emin değilim. Bütçem 3000TL civarı.
Amacım: Oyun, Dizi/Film, yazılım.

Son düzenleyen: Moderatör:
DisplayPort mevcut mu dizüstünüzde? Ayrıca monitör gayet güzel, ben olsam tercih ederdim.
Düzenleme: Monitörün HDMI sürümü 2.0 imiş. HDMI üzerinden 144 Hz almanız yüksek ihtimal. Fakat yine de DP daha garanti olacaktır.

FreeSync veya G-Sync açmam, açamam zaten 2070 laptop sürümü olduğu için (Max-Q değil) olduğu için desteklediğini sanmıyorum. Olsa bile açmam sanırım.
Dediğim gibi, kullanıcılar HDMI ile 2K 144Hz alınabildiğini söylemiş. Karar size kalmış artık. Ama monitör gayet güzel, sRGB oranı falan iyi. Kaliteli bir panel belli. Alırsanız pişman olacağınızı pek sanmıyorum.

HDMI girişi desteklese de bazı laptoplar porta kilit koyuyor, kablo vs. her standart karşılansa da gerekli çözünürlük ve tazeleme hızı alınamayabiliyor, onu araştırüp emin olun derim.

Monitör oldukça iyi, QuantumDot sayesinde renk şöleni yaşatacaktır. Çoğu IPS'e renk canlılığı olarak taş çıkartır. (Çoğu derken 2000-3000TL arasındaki çoğu).

Yanlız monitör 10 bit değil, 8 bit + FRC.
Sahte 10 bit de diyebiliriz. Ama 8 bit + FRC de gayet iyidir.

Şu anda zaten kıytırık bir HDMI kablosu ile ASUS V229 60Hz 1080P monitör kullanıyorum, kilit olsa bu monitörü kullanamazdım herhalde 😄. Ve skyrose aynen 8Bit+FRC gerçek 10 Bit monitörler neredeyse benim laptopum kadar pahalı 😂 ayrıca SP33D yorumun için teşekkürler birazdan sipariş edeceğim sağ ol.
Kusura bakmayın, son olarak sizin bir tavsiyeniz var mı?

Şu anda zaten kıytırık bir HDMI kablosu ile ASUS V229 60Hz 1080P monitör kullanıyorum, kilit olsa bu monitörü kullanamazdım herhalde 😄. Ve skyrose aynen 8Bit+FRC gerçek 10 Bit monitörler neredeyse benim laptopum kadar pahalı 😂 ayrıca SP33D yorumun için teşekkürler birazdan sipariş edeceğim sağ ol.
Kusura bakmayın, son olarak sizin bir tavsiyeniz var mı?
Aslında var, Samsung Space Monitör almalısınız kesinlikle. Fiyatı geçenlerde 3500’dü. Bütçenizi aşar diye tavsiye etmedim. 3000’e düşmüş. Buyrun link. Eğer kavisli olup olmaması önemli değilse bunu alın. YouTube’den videolarını izleyin çok pratik bir monitör.

epey.com da araştırırken görmüştüm o monitörü kendi askısı var vs. hoş ama sonra fark ettim ki ne Display Port var ne monitörde direkt USB portu var, ekleme: Sağa dola dönme ve pivot da yokmuş(laptopumda 3 port var 3'ü de dolu flash bellek için S10'dan çıkan USB to Type-C adaptörünü kullanıyorum hem de şu NVIDIA'nın reflex midir nedir o özelliği için) ondan dolayı içime sinmedi.
LG UltraGear 27GL850-B düşünüyordum yurt dışı fiyatı aynıydı LC27hg ama sonra ülkemizdeki sitelere bir baktım 4.5k aman yani

Yeni konular

Geri
Yukarı