Samsung LC27HG70 vs MSI Optix MAG272CQR

John_cena312

Decapat
Herkese merhaba. 2K ve en az 144 Hz bir monitör arıyorum. Görüntü kalitesinden de beklentim çok. Buradaki Samsung monitörü aslında 1 yıl öncesine kadar almak istiyordum, özellikleri de çok iyi geldi. Ancak monitörün 2016 yılında üretildiğini ve sorunlu olabileceğini düşünüp yeni modelleri bekledim. Yeni çıkan MAG272CQR'yi görünce Samsung'u boşverme kararı aldım. Ancak özelliklerine baktığımızda Samsung bize 600 cd/m2'ye kadar parlaklık sunarken MSI'ın parlaklığı 300 cd/m2. Samsung'un sRGB desteği %125 iken MSI'ınki %100. Samsung'un Adobe RGB desteği de MSI'dan daha fazla. Ancak Samsung'un sitesinde bu monitörü alanlar 1 yıl sonra bozulduğunu söylemiş. Bu konuda sizin fikriniz nedir?

MSI: Amazon.com: MSI 27” QHD (2560 x 1440) Non-Glare HDR Ready 165Hz 1500R Curvature 1ms 16:9 HDMI/DP/USB AMD FreeSync Height Tilt Adjustment Curved Gaming Monitor (OPTIX MAG272CQR): Computers & Accessories

Samsung: Samsung 27 (Birkaç ay öncesinde 2500 TL'ydi, şimdi 5000 olmuş.)

Beni en çok endişelendiren konu ise Samsung'un 2016 modelinde çıkıp 2K 144 HZ monitörlerden ilki olması.
Şikayetler bu sitede:

Ben 32 inch olanını kullanıyorum. Güzel bir monitör, boyutundan şikayetçiyim sadece. Özellik olarak iyidir. HDR olsun, FreeSync 2 olsun. Renk gamutu açısından da tatmin ediyor.

Çok fazla problem yaşamadım. Ölü piksel dikkatimi çekmedi, sıkışmış pikselleri de bir miktar ovaladığımda kayboluyor. Sadece bazen HDR açtığın zaman sapıtıyor. Arka planda bazen hafif bir titreme göze çarpıyor. Bir de bir kaç kere HDR açıkken ekranda yeşil şeritler belirdi ama kısa süreliğine. Reset attığımda vs yoktu.

Ben 27" lik modeli kullanıyorum. Eski monitörüm 1080p 2013 yılından beri kullanıyordum. Samsung'a geçince çok farketti. Renk ve görüntü kalitesi çok iyi. Son çıkan 1023 versiyon firmware güncellemesini de yaptım ilk aldığımda. Şimdilik bir sorun yok kullanıyoruz bakalım. Ben de ilk başlarda 32" mi alsam diyordum ama iyi ki almamışım, buna ancak alıştım.

Ben 27" lik modeli kullanıyorum. Eski monitörüm 1080p 2013 yılından beri kullanıyordum. Samsung'a geçince çok farketti. Renk ve görüntü kalitesi çok iyi. Son çıkan 1023 versiyon firmware güncellemesini de yaptım ilk aldığımda. Şimdilik bir sorun yok kullanıyoruz bakalım. Ben de ilk başlarda 32" mi alsam diyordum ama iyi ki almamışım, buna ancak alıştım.
Siz ne zaman aldınız? HDR özelliğini açınca ışık sızması oluyor mu?

Firmware güncellemesini nasıl yaptın? Bu konu hakkında bir bilgim yok.

Benim 32 olan versiyonu olduğu için uyumlu mudur bilmiyorum. Şuan 1019.2 sürümünde.

Benim 32 olan versiyonu olduğu için uyumlu mudur bilmiyorum. Şuan 1019.2 sürümünde.

Ben 27" lik modeli için en son sürüm bu 1023 varmış, forumlarda bakarken görmüştüm. Kore sitesinden indiriliyor zaten. 32" lik için en son versiyon ne var hiç bakmadım açıkçası. Sorun yoksa hiç ellemeyin. Ama tabii ki ufak tefek sorunlar da bu güncellemelerle düzeltiliyor. En sonuncuyu kullanmakta fayda var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı