Samsung LC27HG70 vs MSI Optix MAG272CQR

Çok fazla soru sorduğum için özür dilerim ama son bir sorum daha olacak. 10 bit özelliği 2K 144HZ'de aktif edilebiliyor mu? Ayrıca Nvidia denetim panelinde 4K 60HZ de gözüküyor mu?

Evet ama HDR açıkken 10 bit oluyor. Diğerine dikkat etmedim.

Fiyatları hakkında bir fikrim yok. Türkiye'ye bile gelmemiş olabilirler. 4 binden başlarlar ve yukarı doğru çıkar.
Eğer şuan 2020 model msi 272cqr mi chg70 mi dersen yine chg70'i seçerim kalite ve performans açısından. Fiyatları aşağı yukarı aynı, hatta chg70 biraz daha düşük. Söylediğim diğer modeller zaten 4000 altında gelmez.
Merhaba, sizin fikrinizi merak ettim, bahsettiğim gibi aklımda LC27HG70 var.
3000, biraz daha çıksam 3500 liraya kadar LC27HG70'den daha iyi bir alternatif var mı?
Diğer merak ettiğim şey ise LG 27GL850, 4500 lira civarlarında, aradaki farka değebilecek bir monitör mü?
LC27HG70 alan niye LG 27GL850 almadım der mi?
Psikolojik sınır olarak 3500 liradan sonra ötmeye başlıyorum monitör arayışımda.😅

Merhaba, sizin fikrinizi merak ettim, bahsettiğim gibi aklımda LC27HG70 var.
3000, biraz daha çıksam 3500 liraya kadar LC27HG70'den daha iyi bir alternatif var mı?
Diğer merak ettiğim şey ise LG 27GL850, 4500 lira civarlarında, aradaki farka değebilecek bir monitör mü?
LC27HG70 alan niye LG 27GL850 almadım der mi?
Psikolojik sınır olarak 3500 liradan sonra ötmeye başlıyorum monitör arayışımda.😅
Bu monitör freesync olsa alınabilirdi, yani fiyatı da düşeceği için. Gsync olduğu için ederinden pahalı. 4 - 4,5 lira civarı şuanda. HDR10 bunu görmezden gelin, 350nits ile HDR falan olmaz. Şunu düşün 1ms 2k 144hz için 4k + vermeli miyim? Sonuçta bu özellikler de olan bir çok markanın fiyatları 4k'nın altında.
Tek sevdiğim yanı LG panele sahip olacak olması bu da siyahlar konusunda çok kaliteli bir iş çıkartması anlamına gelecek. Onun dışında renk ve diğer performanslar bakımında chg70 daha iyi olacaktır.

Şuanda maalesef chg70 den daha iyi bir alternatif yok. Fiyatı pahalı olsaydı bile yok. Çünkü piyasada ki hiç bir monitör 600 Nits ile freesynce 2 destekli değil. Hiçbirinde Local Dimming yok. Chg70 de çok başarılı olmasada var.

Evet, kendi fiyat bandında en dolu monitör CHG serisi. Ben 3400'e almıştım 32 inch olanını. Şu an 4 bin küsur TL görünüyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı