Samsung LC27HG70QQMXUf vs LG 27GL850-B vs ASUS 27" VG27aq

Merthas92

Hectopat
Makaleler
1
1.bu monitör hem fiyatıyla hem de değerlendirmeleriyle çok dikkat çekiyor. Ancak biraz eski bir monitör.

Samsung LC27HG70QQMXUf​

2. G-Sync oluşuyla dikkat çarpıyor.

ASUS 27" VG27aq​

3.son olarak bu monitör ise IPS ekran iken 1 ms ve 144 Hz sunuyor.

LG 27GL850-B​

Sistem bilgilerim:
ASUS GTX 1080.
i5 9600K.
Z370 Gigabyte Aorus Gaming Ultra.
8+8 3000 MHz RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
LG de "G-Sync Compatible". DP kablosu ile G-Sync açabilirsiniz.

Bütçe yeterse LG, yetmezse Samsung öneririm. Eski ama özellikleri oldukça iyi.

TUF fiyatına göre berbat seviyede, önermem.

Samsung var bende, çok memnunum. 2600 liradan satılıyordu geçenlerde. Bir indirim yakalarsan, kalan paraya ekran kartını güncellersin ne bileyim belki de işlemci yani.

Fiyat zorlamayacaksa LG alın derdim fakat kontrast oranı kötü olduğu için karanlık ortamda kullanacaksanız sıkıntı olabilir. LG 1000:1 kontrast diyor fakat incelemelerinde 750:1 gibi değer çıkıyor. LG 27GL850 G-Sync uyumlu olduğu için de ASUS'un fiyatı dolayısıyla pek alınabilir tarafı kalmıyor.

Aydınlık ortamda kullanacaksanız ve fiyatı zorlamayacaksa LG öneririm, öbür türlü Samsung C27HG70 de gayet güzel bir monitör, onu alabilirsiniz.

Hepinize fikirlerinizden dolayı teşekkür ederim. Yarın vatan bilgisayara gideceğim belki deneme fırsatım olur. Oradaki tech arkadaşlar da yardımcı olur. Buradan bildiririm hangisini aldığımı ve memnun kalıp kalmadığımı.
@22913 Acaba LG monitörün parlaklık ve renklerinden memnunmusun ? Bende 34UC79G var şu anda ancak 1 ms özelliğini açtığım zaman ekran inanılmaz şekilde parlaklığı ve renkleri düşüyor. Bİldiğin göremiyorsun hiç bir şeyi. O yüzden LG markalardan biraz korkuyorum. 1 ms 144 hz yazıyor ancak bu özelliğini açtığımda parlaklık tüplü ekrandan kötü olacaksa almak istemiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı