Samsung LC27JG54 nasıldır?

Gamagu

Hectopat
IPS ekran ile VA ekran arasında kaldım. 3.000₺ ile IPS monitör tavsiyeleriniz varsa bekliyorum.

SAMSUNG LC27JG54QQMXUF 27'' 144Hz 2K QHD FreeSync Çerçevesiz Curved VA Oyuncu Monitör

Sizce bu monitör nasıldır? IPS ve VA arasında avantajlar ve dezavantajlar nelerdir söyler misiniz?

VA, IPS'e göre genelde daha hızlı olur ama bu monitör çoğu 144Hz IPS'den daha yavaş geçikme olarak.

Bunun dışında da IPS'ler daha iyi renk kalitesi ve görüş açısı sunarlar.

Bu monitor bu fiyata efsanedir, şiddetle tavsiye edebilirim. Ama 3000TL'ye çıkmışken de kavisli olmasa da hem IPS, hem 1.07 Milyar renk sunan hem de aşırı yüksek renk gamutları olan bir monitör önereyim;

IPS ekranda birçok hata olduğunu duydum doğru mudur?
VA, IPS'e göre genelde daha hızlı olur ama bu monitör çoğu 144Hz IPS'den daha yavaş geçikme olarak.

Bunun dışında da IPS'ler daha iyi renk kalitesi ve görüş açısı sunarlar.

Bu monitor bu fiyata efsanedir, şiddetle tavsiye edebilirim. Ama 3000TL'ye çıkmışken de kavisli olmasa da hem IPS, hem 1.07 Milyar renk sunan hem de aşırı yüksek renk gamutları olan bir monitör önereyim;

IPS’de birçok sorun olduğunu duydum, doğru mudur?
Merhaba, geçen hafta satın aldım sorularınızı cevaplayabilirim.

Hocam renkleri nasıl, herhangi bir sorunu var mı ( ölü piksel, ışık sızması vb.) memnun musunuz? Bir fotoğraf rica edebilir miyim. Birçok sorum olacaktır. 😂

IPS ekranda birçok hata olduğunu duydum doğru mudur?

IPS’de birçok sorun olduğunu duydum, doğru mudur?

Hocam renkleri nasıl, herhangi bir sorunu var mı ( ölü piksel, ışık sızması vb.) memnun musunuz? Bir fotoğraf rica edebilir miyim. Birçok sorum olacaktır. 😂
Renkleri bana oldukça canlı geldi, evdeki yıllanmış VA panelli Asus'a göre özellikle. Bir adet ölü pikselle karşılaştım, ekranın dibine girmedikten sonra fark edilmiyor unuttum bile yerini. Işıklı ortamda siyahları oled gibi veriyor fakat karanlık ortamda çerçevesiz yapısı gereği ışık sızması var. Fotoğrafı yarın gönderirim 👍
Buyrun.

Dosya Ekleri

• 00000IMG_00000_BURST20200916111248066_COVER.jpg
    00000IMG_00000_BURST20200916111248066_COVER.jpg
    166,2 KB · Görüntüleme: 84
Son düzenleme:
Renkleri bana oldukça canlı geldi, evdeki yıllanmış VA panelli Asus'a göre özellikle. Bir adet ölü pikselle karşılaştım, ekranın dibine girmedikten sonra fark edilmiyor unuttum bile yerini. Işıklı ortamda siyahları oled gibi veriyor fakat karanlık ortamda çerçevesiz yapısı gereği ışık sızması var. Fotoğrafı yarın gönderirim 👍
Buyrun.

Işık sızması ne kadar acaba, ölü piksel ekranın neresinde bulunuyor?
Işık sızması ve ölü piksel sebebiyle iade hakkımız bulunuyor mu, biliyor musunuz?

Işık sızması ne kadar acaba, ölü piksel ekranın neresinde bulunuyor?
Işık sızması ve ölü piksel sebebiyle iade hakkımız bulunuyor mu, biliyor musunuz?
Işık sızması karanlık ortamda simsiyah görüntü haricinde belli olmuyor. Ölü pikselim ekranın ortalarında, iade politikası hakkında hiçbir bilgim yok.

Işık sızması karanlık ortamda simsiyah görüntü haricinde belli olmuyor. Ölü pikselim ekranın ortalarında, iade politikası hakkında hiçbir bilgim yok.

Rica etsem ışık sızmasının ve ölü pikselin fotoğrafını gönderebilir misiniz? Bu monitörü almayı düşünüyorum ama bu problemler beni korkutuyor.

Geri
Yukarı