Samsung LS24E390HL vs Asus VX248H

SeverusSnape.

Kilopat
Daha fazla  
Samsung LS24E390HL 23.6" 4ms Full HD HDMI Siyah-Mavi PLS Led Monitör | sanalmarketim - Asus VX248H 24'' 1ms Full HD 2xHDMI D-Sub Geniş Siyah Led Monitör | sanalmarketim

Bu iki monitör arasındayım. İstediğim ve gönlümden geçen samsung. Niye derseniz tasarımını beğendim ve yeni üretim. Diğeride 1 ms ye monitörler arasında seçtiğim bir monitör. Sizce 1 ms ye tepki süresi var diye o mu tercih edilir? İki monitör arasında tepki süresi farkı fark edilir mi? Arasındaki farklar nelerdir? Çok fazla cs oynayan biri değilim. Her amaca hizmet etmeli film , oyun vs.

Samsung olan monitör PLS panel kullanıyor. Genel olarak IPS ve PLS arasında IPS panel daha canlı renkler ve daha iyi bir internet-film deneyimi sunuyor. En iyi oyun deneyimini ise Asus VX248H'ın kullandığı TN panel sağlıyor. Genel kullanım amacıyla alacaksan IPS panel tavsiye ederim.

Mesela şunu düşünebilirsin. Tepki süresi de düşük.

Samsung olan monitör PLS panel kullanıyor. Genel olarak IPS ve PLS arasında IPS panel daha canlı renkler ve daha iyi bir internet-film deneyimi sunuyor. En iyi oyun deneyimini ise Asus VX248H'ın kullandığı TN panel sağlıyor. Genel kullanım amacıyla alacaksan IPS panel tavsiye ederim.

Mesela şunu düşünebilirsin. Tepki süresi de düşük.

Sanırım TN panel tercih etmeyeceğim. Beğendiğim monitör linkte atmış olduğum samsung fakat sizinde belirtmiş olduğunuz gibi PLS monitör. SAMSUNG 23.6" S24D590P GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR
Birde bu var. 5 ms tepki süresi. PLS mi bilmiyorum. İPS monitör mü aramalıyım? İPS ve PLS arasında fark gözle görülür mü ? Hangisi daha kaliteli?

PLS aslında IPS ile aynı sayılır. Samsung ürettiği IPS panellere PLS adını veriyor. Aynı telefonlarında kullandığı LED ekrana Super AMOLED demesi gibi. Beğendiğiniz modeli alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı