Samsung M20 fotoğrafın keskinleştirme saçmalığı

PabIo Escobar

Kilopat
Merhabalar, M.20 kullanıcısıyım. Çektiğim fotoğrafta salakça bir keskinleştirme uygulayıp ardından parazitleri temizleyen bir yapay zekası var. Bu sadece M.20'de değil, Note 8 ve sonrasında çıkan bütün Samsung telefonlarında olduğunu fark ettim. Resmen resmin orjinalliğini bozuyor. İsteyen CS6'dan tek tuşla bunu yapabilir ama kaldıramaz. Open camera ile denedim ve sonuç alamadım. Bu saçmalık hakkında bir resim paylaştım. Avucumun içine odaklanın. Birisi çekilmeden önceki ekran görüntüsü, diğeri ise çekildikten sonrası. Bunun bilindik bir çaresi var mı? @Recep Baltaş

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200909-164815_Camera.jpg
    Screenshot_20200909-164815_Camera.jpg
    184,2 KB · Görüntüleme: 96
  • 20200909_164810.jpg
    20200909_164810.jpg
    652,5 KB · Görüntüleme: 103
Hocam Samsung ve Xiaomi gibi markalar fotoğrafta keskinlik ve netliğe önem verir. Muhtemelen siz doğallık istiyorsunuz. Bunun için İphone tercih edebilirsiniz. Ama yinede ben aşırı bir keskinlik görmedim.
@SideWinder onunda bir sözünü alalım.

Bu linkteki uygulamayı dener misin?

Telefonun Exynos işlemcili olduğundan dolayı yine farkedeceğini zannetmiyorum. Google Camera en iyi Snapdragon işlemcili modellerde çalışıyor.

Sorun nedir acaba? Çok bir bozulma gözükmüyor.
Samsung, fotoğraf daha iyi gözüksün diye çok fazla keskinleştirme uygular. Bu bir sorun değil, bilerek yapılmıştır. Renkler abartılır, daha keskin bir fotoğraf gösterilir.

Yani bu resimde pek anlaşıldımı bilemiyorum avuç içinde anlaşılıyor. Ekran görüntüsünde daha fazla detay olduğu. Bir fotoğraf çekerken, çekmeden önce gayet iyi gözükürken, çektikten sonra ayrıntıları ve detayları bozuluyor. Bunun sebebi Samsung'un stock kamera yazılımlarında bizim isteğimize bağlı olmadan otomatik olarak keskinleştirme ve lekeleri temizleme uyguluyor. Bu da resmin orjinalliğini bozuyor.
Sorun nedir acaba? Çok bir bozulma gözükmüyor.
Bu linkteki uygulamayı dener misin?

Telefonun Exynos işlemcili olduğundan dolayı yine farkedeceğini zannetmiyorum. Google Camera en iyi Snapdragon işlemcili modellerde çalışıyor.
Snapdragon olmadığı için açılmayacaktır muhtemelen.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı