Samsung M52 vs S20 FE

Ben de iki model arasında kalmıştım. Amazon'dan M52 aldım yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum epey memnunum. Herhangi bir donma, kasma yok. Bataryası gayet iyi, 120Hz ekran çok hoş. Eğer telefona sahip çıkarım kırıp dökmem diyorsan S20 FE alırsan daha uzun ömürlü olur sistem gücü açısından. Ama zaten 2-3 sene sonra değiştiririm diyorsan M52 olabilir bana göre.
Hocam merhaba. Ben de Amazon`dan M52 aldım bugün ulaştı. Telefon plastik kasa diye mi bilmiyorum ama sizde de biraz ısınma sorunu var mı? Bir süre telefonu kullandıktan sonra ekranın orta bölümünde ve telefonun arkasında ısıyı hissedebiliyorum. Başkalarının cihazı buz gibi mi çalışıyor endişelendim biraz. Misal şuan cihaz şarjda, şarj olurken ufak bir ısı var sizde şarja takıp gözlemler misiniz? Ekstradan günlük kullanım deneyimlerinizi aktarır mısınız?

Hocam merhaba. Ben de Amazon`dan M52 aldım bugün ulaştı. Telefon plastik kasa diye mi bilmiyorum ama sizde de biraz ısınma sorunu var mı? Bir süre telefonu kullandıktan sonra ekranın orta bölümünde ve telefonun arkasında ısıyı hissedebiliyorum. Başkalarının cihazı buz gibi mi çalışıyor endişelendim biraz. Misal şuan cihaz şarjda, şarj olurken ufak bir ısı var sizde şarja takıp gözlemler misiniz? Ekstradan günlük kullanım deneyimlerinizi aktarır mısınız?
Şu an telefonum şarjda, bende de ufak bir ısınma var. İlk telefonu aldığınızda güncelleme üstüne güncelleme yapması, uygulamaları yüklemesi vs. ısınmasını tetikliyor sanırsam. İlk gün bende de o şekilde oldu, epey ısındı. Günlük olarak şarjımın bittiğine denk gelmedim. Okulda genelde telefon ile uğraşıyorum, Wild Rift vs. oynuyoruz. Çıkışta gezmeye gidiyorum, oradan spora gidiyorum eve akşam geldiğimde %20 şarj kalmış oluyor. Bu sürede bluetooth ile müzik dinlemek, oyun oynamak, video izlemek gibi aktiviteler de yapıyorum.

Şu an telefonum şarjda, bende de ufak bir ısınma var, ilk telefonu aldığınızda güncelleme üstüne güncelleme yapması, uygulamaları yüklemesi vs. ısınmasını tetikliyor sanırsam. İlk gün bende de o şekilde oldu, epey ısındı. Günlük olarak şarjımın bittiğine denk gelmedim. Okulda genelde telefon ile uğraşıyorum, Wild Rift vs. oynuyoruz. Çıkışta gezmeye gidiyorum, oradan spora gidiyorum eve akşam geldiğimde %20 şarj kalmış oluyor. Bu sürede bluetooth ile müzik dinlemek, oyun oynamak, video izlemek gibi aktiviteler de yapıyorum.
Yani günlük kullanımda ısıdan el çektirecek kadar ısınma olmasa da, sizde de mevcut? Dediğim gibi cihaz bugün geldi ve inceleyemeden acaba cihaz sıkıntılı diye mi ısınıyor düşünceleriyle doldum. Plastik kasaya 5000mah batarya koyulması muhakkak ısınmayı etkiliyordur ancak hala içim rahat değil. :) Eski telefonum J serisinden metal kasaydı. Normal olarak ya az ısı, ya da hiç ısı hissetmiyordum. Telefona yaptığınız ısı testleri mevcut mu hocam? Ben de aynılarını yapıp cihazlarımızı karşılaştıralım.

Telefona yaptığınız ısı testleri mevcut mu hocam? Ben de aynılarını yapıp cihazlarımızı karşılaştıralım.
Antutu yükleyip bakabilirsiniz. Sistem boştayken Batarya sıcaklığı 37.5 derecede sabit, CPU sıcaklığım 38,9-40 arası gidip geliyor. Hafif serin bir ortamda yaptım testi.

Geri
Yukarı