Samsung A52S 5G vs S20 FE

Bütçe
5000
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Hangisi daha iyidir bütün özellikler bakımından? Benim için ekran, kamera ve pil süresi önemli en çok. Oyun çok oynamam ama oynadığımda da hangisi daha rahat olur? Kamera kısmında da ön kameraya biraz daha fazla önem veriyorum. Bu günlerde telefon almak istiyorum ama bu ikisi arasında gidip geliyorum. 4-5 yıl da kullanmak istiyorum en az.

Ekran olarak ikisi de Super AMOLED A52s ve S20FE 120Hz. Ben bunlara bakıp şarj olma süresi, işlemci, kamera ve pil açısından OnePlus 8T tercih ettim. Bu ikisi arasında eğer oyun oynamıyorsanız A52 işinizi görecektir. Uzun yıllar kullanımda RAM ve işlemci daha öne çıkıyor bu kısımda da S20FE tercih ederdim; ancak Snapdragon'lu işlemcisi olanı.

Son düzenleme:
Hangisi daha iyidir bütün özellikler bakımından? Benim için ekran, kamera ve pil süresi önemli en çok. Oyun çok oynamam ama oynadığımda da hangisi daha rahat olur? Kamera kısmında da ön kameraya biraz daha fazla önem veriyorum. Bu günlerde telefon almak istiyorum ama bu ikisi arasında gidip geliyorum. 4-5 yıl da kullanmak istiyorum en az.

A520s daha iyi.
Samsung kendi işlemcisi olan cihazlara çok az destek verip sonra desteği kesiyor.

2. El almak isterseniz OnePlus 8T'ye de bakmanızı tavsiye ederim. Ben S20FE ile arasında kaldım ancak fiyat farkı bir hayli olunca OnePlus'tan yana kullandım. 65W 30dk gibi hızlı şarj gerçekten çok kullanışlı. Kameraları ikisi de gayet yeterli yan yana koysanız ufak detaylar ile Samsung alacaktır ancak genel kullanıcı için fark yaratmaz. 256GB 12gb Ram olanı tercih ettim. Telefon uygulama arası geçişler, hız, pil ve kamerada asla beni üzmedi. Note 5'e göre çağ atladım. İyi ki almışım diyorum.(5G destekliyor). Samsung ile malzeme kalitesi açısından gene OnePlus'ı seçerdim. Arayüzleri sade ve hızlı ancak Samsung kadar ek seçenek yok. Kamera ek uygulamalarında da Samsung öne geçecektir.

S20 FE alırdım ben olsam.
İşlemcisi Snapdragonun en iyilerinden.
Ekran olarak aynılar.
Kamerada ikisi de üzmez, A52s 64MP olduğu için zoom yapmada vb. çok daha iyi sonuç verir, daha detaylı çekim yapılabilir.
S20 FE ise amiral gemisi sayıldığı için belki daha iyi bir seçim olabilir. 12 MP olsada çok güzel fotoğraflar çekiliyor. Ama zoom isteniyorsa A52s.
Şuan bende arada kaldım.
İkisi de 3 yükseltme 4 yıl güvenlik güncellemesi alacak.
Ekran süresi A52s de daha fazla olacaktır muhtemelen. Çünkü işlemcisi biraz daha düşük S20 FE'ye göre, ama üzmez. SD 865 S20 FE almayıp Exynos 990 alırsanız çok pişman olursunuz SM-G780G modelini almanız önemli.
SM-G780F = S20 FE Exynos 990.
SM-G780G = S20 FE Snapdragon 865.

Telefonda en çok ne istediğinize göre karar verin bence. İkisi de mantıklı seçim çünkü.

Çok oyun oynamam günlük kullanıcıyım. Arada fotoğraf çekerim, sosyal medyada takılırım, gün içinde şarjı götürsün diyorsanız A52 tercih etmeniz daha mantıklı.

S20 FE alırdım ben olsam.
İşlemcisi Snapdragonun en iyilerinden.
Ekran olarak aynılar.
Kamerada ikisi de üzmez, A52s 64MP olduğu için zoom yapmada vb. çok daha iyi sonuç verir, daha detaylı çekim yapılabilir.
S20 FE ise amiral gemisi sayıldığı için belki daha iyi bir seçim olabilir. 12 MP olsada çok güzel fotoğraflar çekiliyor. Ama zoom isteniyorsa A52s.
Şuan bende arada kaldım.
İkisi de 3 yükseltme 4 yıl güvenlik güncellemesi alacak.
Ekran süresi A52s de daha fazla olacaktır muhtemelen. Çünkü işlemcisi biraz daha düşük S20 FE'ye göre, ama üzmez. SD 865 S20 FE almayıp Exynos 990 alırsanız çok pişman olursunuz SM-G780G modelini almanız önemli.
SM-G780F = S20 FE Exynos 990.
SM-G780G = S20 FE Snapdragon 865.

Telefonda en çok ne istediğinize göre karar verin bence. İkisi de mantıklı seçim çünkü.
Alırsam SD olanını alırım zaten de, tam karar veremedim bir türlü. Zoom çok önemli değil ama normal çekimde ön kamera hangisinde iyi olur bilemiyorum detaylı bir karşılaştırma da bulamadım. A52s'in 5G olması avantajı da var ama işlemci yönünde de S20 ağır basıyor. Uzun yıllar kullanacağım için biraz tereddütte kaldım açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı