Samsung Magician 870 EVO SSD'yi tanımıyor

Cruella

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Sağlık Teknisyeni
Merhaba. Samsung 870 EVO modelini aldım ve temiz Windows kurulumu yaptım. Her yerde görüyor, hiçbir problem yok ama software programı tanımıyor. Gigabyte B450M S2H anakarta sahibim. Ekran kartı disk bağlantı soketlerini kapattığı için 0 ve 1. port boş ve SATA 3 kablosu ile en alttaki girişe bağladım. Şu anki benchmark sonuçlarını da aşağıya bırakıyorum. Çoğu konuyu inceledim ama sonuç yok. Bilgilendirirseniz memnun olurum.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2021-08-06 233156.png
    Ek Açıklama 2021-08-06 233156.png
    31,6 KB · Görüntüleme: 156
Hem de dolu.

Başıma geldi. Geçen gün denk geldiğim ve burada da paylaştığım konu sağ olsun, milleti tavuk gibi yoluyorlar, haberleri bile olmuyor. Ben bile zor anladım. Elimde orijinal 970 EVO vardı. Onunla kutu ve içeriğini karşılaştırıp %100 emin oldum. Magician'ın tanımaması, hız testinin kötü olması ve firmware'in saçma bir şey olması çok büyük şüphe idi ama sahte kutulama kesin sonuca varmamı sağladı.
Anladım hocam. 500 MB`a yakın değerler genelde iyi kabul ediliyor. Dediğiniz gibi piyasa malları da yüksek hıza ulaşabilir fakat ömrü az olur. DRAM ise zaten olmaz.

Anladım hocam. 500 MB`a yakın değerler genelde iyi kabul ediliyor. Dediğiniz gibi piyasa malları da yüksek hıza ulaşabilir fakat ömrü az olur. DRAM ise zaten olmaz.
İşte ömür az. James Donkey testini görmüşsündür. Adamın içine ondan koymasıyla şu konudaki sonuç aynı.

İçimde bir şüphe uyanmıştı siz böyle deyince ama programın 6.3 sürümü ile alakalı diye düşünüyorum. Şu an gördü. Anlamadım gitti ya. Kendi kendine oldu.
Güncel sürümü kurduysanız okur. Ürün çıktıktan sonraki herhangi bir sürümü de okur. Dediğim gibi firmware çok güzel bir test yöntemi. Niyeyse firmware'e farklı şeyler yazıyorlar. Seri nosunu bile orijinal ürünlerden kopyalamışlar.
Genuie yazısına da dikkat edin. Asıl olay o. Görüp sahte demesi bir şey ifade etmez.

6.2 sürümünde gördü seri numarasını fakat 6.3 sürümüne yükseltince görmedi. Fotoğraf bırakıyorum alta.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2021-08-07 001716.png
    Ek Açıklama 2021-08-07 001716.png
    191,9 KB · Görüntüleme: 91
Firamware diğer konudaki ile aynı. Bu tanımak değil de okumak oluyor ama aynı zamanda sahte olduğunu iddia etmek de oluyor. Sana doğrulanmayan ürün diyor. İnternete bakarsan port değiştir, kapat-aç vb. tavsiyelerde bulunurlar. Onları yapınca bir şey değişmeyeceğini düşünüyorum. Bu ürün bence bariz sahte. Yakın zamanda aldıysanız iade edin ve düzgün bir yerden alın. Hatta şu an 900 liraya alınabiliyor. İtopya'nın sahte satacağını hiç sanmıyorum.

Anladım hocam. 500 MB'a yakın değerler genelde iyi kabul ediliyor. Dediğiniz gibi piyasa malları da yüksek hıza ulaşabilir fakat ömrü az olur. Dram ise zaten olmaz.

Bu konuda ne yapabiliriz?

Firamware diğer konudaki ile aynı. Bu tanımak oluyor ama sahte olduğunu iddia etmek de oluyor. Sana doğrulanmayan ürün diyor. İnternete bakarsan port değiştir, kapat-aç vb. tavsiyelerde bulunurlar. Onları yapınca bir şey değişmeyeceğini düşünüyorum. Bu ürün bence bariz sahte. Yakın zamanda aldıysanız iade edin ve düzgün bir yerden alın. Hatta şu an 900 liraya alınabiliyor. İtopya'nın sahte satacağını hiç sanmıyorum.

Oradakinden aldım ve kod aynı. Yani ürün kodu aynı.
Bu konuda ne yapabiliriz.

Oradakinden aldım ve kod aynı. Yani ürün kodu aynı.

Yanlış yazdım. :) kardeşime aldım İtopya'dan indirimdeyken ama ben bunu Hepsiburada sitesinden aldım.

İade vakti geçtiyse bence THH'ye başvurup biraz uğraşın. Satıcı hak ettiğini o şekilde bulur diye umuyorum. Ben satış yapan platforma şikayet ettiğimde 3-5 kişi dolandırılıp bildirince araştırıyoruz dediler.
Son bir şey daha. Benim firmware'in altında son sürüm diyor. Neden acaba?

Programda 6.2 sürümde görüyor iken neden 6.3 sürümünde görmüyor? Bunu çözemedim. Daha yeni oldu demiştim okumuştunuz ve deneyim dedim en son sürüme yükselttim. Bu kez ise aynı sorun oldu.
Değerler güzel falan değil. Günümüzde en dandik SSD'lerin ulaşabildiği değerler.
Magician'da driver details kımının ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz? Sahte muhtemelen.
Yok paylaşmam, seri numarası var derseniz de Firmware kodunu Google amca da aratın. Benimki orijinal ve Firmware'i svt01b6Q.
Mesela bu konudaki ürün sahte. Firmware'i aratınca adres çıkıyor.
Normalde Magician'da seri numaranın altında genuine yazmalı. Not genuine yazıyorsa sahte olma olasılığı çok yüksek.

Arattım jaguar model bir araba çıkıyor. İlginç. Sahte mi bu sizce?

Son düzenleme:
Sahte mi bu sizce?
Sahte olduğunu anlamanız için daha kaç kere sahte demem gerekiyor?

Programın görmesi var. Bir de programın görüp tanıması, bu SSD orijinal Samsung demesi var.
Ben diyeceğimi dedim. O ürün sahte. 14 gün geçmediyse iade, geçtiyse THH başvurusu tavsiyemdir.

Geri
Yukarı