Samsung monitörde DisplayPort çalışmıyor

atakanmu

Decapat
Yaklaşık 4 ay kadar önce Samsung CRG5 monitör aldım fakat 4 ay boyunca kullanmadım kutusunda duruyordu. Dün itibariyle yeni topladığım bilgisayarıma takmak için çıkardım. Monitörün DisplayPort girişi mevcut ekran kartı 1660 Ti 3 adet DisplayPort girişi mevcut. Ancak ne yaptıysam DisplayPort'tan görüntü alamadım. HDMI ile görüntü alabiliyorum hatta 240I da görebiliyorum. Kabloda hiçbir sıkıntı yok Vatan'dan sıfır kablo alıp denedim yine görüntü vermiyor. Bilgisayarı aldığım QP bilişimi aradım ekran kartında problem olabileceğini ilgilenmek için gönderim sağlamamı söylediler sağ olsunlar ama ben internetten araştırdığım kadarıyla aynı sorunu yaşayan kimse de ekran kartıyla ilgili bir problem oldugunu gormedim. Açıkcası kartı yollayıp 1 hafta daha bilgisayarsız kalmayı da istemiyorum pek. Sadede gelirsek dediğim gibi kartın 3 DP girişinden de görüntü alamıyorum monitördede 1 DP girişi var ancak HDMI girişleri çalışıyor. Ekran kartının sadece HDMI çalışıp DP girişinin bozuk olması gibi bir ihtimal olabilir mi? Yoksa monitörü teknik servise vereceğim

Genelde ekran kendisi alır port a fakat el ile almayı deneyebilir misin monitör üzerindeki tuşlardan ?
Ben bunu yaptığımda düzelmişti.

Geri
Yukarı