Samsung Note 9 ekran sararması

ForeverSport

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba değerli arkadaşlar. Samsung Note 9 telefonumun ekranı sararma ve arada çizgi çizgi yapmaya başladı. Bazen ilk kullanımda bazen de ısındığın da oluyor. Bu durumu yaşayan farklı kullanıcılar da varmış. Fakat çözüm yok. Ekran değişimi en az 2.000 TL diyorlar. Fabrika ayarlarına döndürdüm fakat düzelme olmadı, ayni hata tekrarladı. Ne yapabilirim? Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
Saniyorum AMOLED yanigi gerceklesmis, ekran degisiminden baska careniz oldugunu dusunmuyorum. Duvar kagidini belirli araliklarla degistirmek ve adaptif parlakligi kullanmak bu durumu onleyebilirdi.

AMOLED yağını gerçekleşmiş. Ekran değişmeden çözümü yok maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun süre sabit duran resimlerde bütün OLED ve AMOLED ekranlar "AMOLED Yanığı" yapar. En çok bu paneli kullanan Samsung olduğu için diğer üreticiler de dahil olmak üzere OLED ve türevi panelleri kullanılmasına rağmen AMOLED Yanığı olarak geçer. Olduktan sonra tamirinin yolu yoktur. Ekran değişimi tek seçenektir.

Korumanın en iyi yolu ise sabit duran tuş ve simgeleri değiştirmek. Ekranın aynı durumda kalmamasını sağlamak.

Telefonun kendi temasini ve duvar kağıdını sık sık değiştiriyorum. Adaptif parlaklik da açık. Amoled yanığı başka çaresi yok mu ? 3 yıldır kullanıyorum ve su an piyasa kosullari malum...

Teşekkurler arkadaslar. Saolun yorumlarınız için. Bu şekilde kullanmamın telefonda başka bir şeye zararı olur mu ? Su an siyah moda aldim ekranı. Sararma gözü biraz daha az rahatsiz ediyor.

Merhaba;
4. Yılına girmiş bir Galaxy Note 9 kullanıcısı olarak aynı sorunu yaşıyorum. Bu durumla alakalı kendimce bir çözüm buldum. Anlatacağım durum geçici bir çözümdür, dışardan arama geldiğinde ekranın sarı olması dışında tüm ekran renkleri normale geliyor. Yani %95 lik bir çözüm sağlıyor.
1. Aşama: Öncelikli olarak Ayarlar> Kilit Ekranı> Always on Display' e giriyoruz. Burda kullanım şeklinize göre eğer kilit ekranınızda hep saat bulunsun istiyorsanız "Her zaman göster" seçeneğini (Bu seçenek sarjınızı fazla harcatıyor) veya kilit ekranınıza dokunduğunuzda saat görünsün istiyorsanız "Göstermek için dokun" seçeneğini (Bu seçenek Şarj açısından daha tasarruflu) seçiyorsunuz.
2. Aşama: Bunları yaptıktan sonra eğer zaten Always on display özelliğinin her zaman göster seçeneği aktif ise telefonunuzu kullanmasanız dahi kilit ekranında saat gözükür. Bu vaziyette iken kilit açma tuşuna basarsanız ekran gayet normal bir şekilde sarılık olmadan karşınıza geliyor.
Diğer seçenekte ise kilit ekranına dokunun. Saat ortaya çıktığı vakit kilit tuşuna bastığınızda yine tüm ekran renkleri normal bir şekilde önünüze gelecek.
Yani özetle telefonunuzda always on display özelliği açık olacak.

Cümleleri biraz uzun yazdığımın farkındayım anlatamadığım bir yer olursa burdan yazın cevaplarım. Sağlıcakla ...

Merhaba;
4. Yılına girmiş bir Galaxy Note 9 kullanıcısı olarak aynı sorunu yaşıyorum. Bu durumla alakalı kendimce bir çözüm buldum. Anlatacağım durum geçici bir çözümdür, dışardan arama geldiğinde ekranın sarı olması dışında tüm ekran renkleri normale geliyor. Yani %95 lik bir çözüm sağlıyor.
1. Aşama: Öncelikli olarak Ayarlar> Kilit Ekranı> Always on Display' e giriyoruz. Burda kullanım şeklinize göre eğer kilit ekranınızda hep saat bulunsun istiyorsanız "Her zaman göster" seçeneğini (Bu seçenek sarjınızı fazla harcatıyor) veya kilit ekranınıza dokunduğunuzda saat görünsün istiyorsanız "Göstermek için dokun" seçeneğini (Bu seçenek Şarj açısından daha tasarruflu) seçiyorsunuz.
2. Aşama: Bunları yaptıktan sonra eğer zaten Always on display özelliğinin her zaman göster seçeneği aktif ise telefonunuzu kullanmasanız dahi kilit ekranında saat gözükür. Bu vaziyette iken kilit açma tuşuna basarsanız ekran gayet normal bir şekilde sarılık olmadan karşınıza geliyor.
Diğer seçenekte ise kilit ekranına dokunun. Saat ortaya çıktığı vakit kilit tuşuna bastığınızda yine tüm ekran renkleri normal bir şekilde önünüze gelecek.
Yani özetle telefonunuzda always on display özelliği açık olacak.

Cümleleri biraz uzun yazdığımın farkındayım anlatamadığım bir yer olursa burdan yazın cevaplarım. Sağlıcakla ...
Hocam çözümü aslında basit. Sorun olmadan önce ekranı belirli zamanlar gece modunda ve karanlık modda kullanacaksın. Bide ana ekranı ya da sabit kalan şeyleri değiştireceksin. Fakat böyle rahat olmuyor ve o kadar para veriyoruz cihazlara. Bide anladığım kadarıyla genelde tepe modellerde oluyor. Mesela A70 kullanıyorum 3. senesine girecek yanık adına tek bir iz yok. Tabi sıfır cihazdan farkı vardır ekranın ama Amoled yanığı yok.

Geri
Yukarı