Samsung Note 9 ekran sararması

Merhaba;
4. Yılına girmiş bir Galaxy Note 9 kullanıcısı olarak aynı sorunu yaşıyorum. Bu durumla alakalı kendimce bir çözüm buldum. Anlatacağım durum geçici bir çözümdür, dışarıdan arama geldiğinde ekranın sarı olması dışında tüm ekran renkleri normale geliyor. Yani %95'lik bir çözüm sağlıyor.
1. Aşama: Öncelikli olarak Ayarlar> Kilit Ekranı> Always on Display'e giriyoruz. Burada kullanım şeklinize göre eğer kilit ekranınızda hep saat bulunsun istiyorsanız "Her zaman göster" seçeneğini (Bu seçenek sarjınızı fazla harcatıyor) veya kilit ekranınıza dokunduğunuzda saat görünsün istiyorsanız "Göstermek için dokun" seçeneğini (Bu seçenek şarj açısından daha tasarruflu) seçiyorsunuz.
2. Aşama: Bunları yaptıktan sonra eğer zaten Always on display özelliğinin her zaman göster seçeneği aktif ise telefonunuzu kullanmasanız dahi kilit ekranında saat gözükür. Bu vaziyette iken kilit açma tuşuna basarsanız ekran gayet normal bir şekilde sarılık olmadan karşınıza geliyor.
Diğer seçenekte ise kilit ekranına dokunun. Saat ortaya çıktığı vakit kilit tuşuna bastığınızda yine tüm ekran renkleri normal bir şekilde önünüze gelecek.
Yani özetle telefonunuzda always on display özelliği açık olacak.

Cümleleri biraz uzun yazdığımın farkındayım anlatamadığım bir yer olursa buradan yazın cevaplarım. Sağlacakla...

Bu dediğinizi şans eseri bu yazıyı görmeden buldum. Aynen dediğiniz gibi şu an ama tek sıkıntı arama yaparken tekrar sarama oluyor tel kulağa gidip sensör oynayınca oluyor bir de benim tel ısınıyor Galaxy S9

Yeni konular

Geri
Yukarı