Samsung NP300E5A-S06TR Windows 10 Sürücüleri

VSR

Decapat
Samsung NP300V5A-S06TR laptop kullanıyorum ve işletim sistemim Windows 10 Home Single Language. Samsung'un resmi sitesinden edindiğim Samsung Update uygulaması kullanmış olduğum model için yalnızca Windows 7 ve Windows 8 için driver seçeneği sunuyor fakat yukarıda da belirtmiş olduğum üzere Windows 10 kullanıyorum. Merak ettiğim husus; Windows 10 işletim sistemine sahip bir bilgisayara Windows 8 driver'ları kurulabilir mi? Kurulduğu takdirde herhangi bir problem yaşar mıyım? Technopat/Sosyal 3. parti yazılım güncelleme uygulamalarını önermiyor ancak insana sahiden başka çare bırakmıyorlar. BIOS'um güncellenmiyor, Intel Driver & Support Assistant driver bulmuyor, Samsung Update güncel ve işletim sistemime uygun yazılım sunmuyor ve son olarak Windows 10'un Aygıt Yöneticisi maalesef birçok driver'ı güncelleme konusunda eksik kalıyor hatta güncel olduğunu beyan ederek güncellemiyor. Tek tek donanım kimliği paylaşarak kimsenin değerli vaktini harcamak istemiyorum. Önereceğiniz herhangi bir fikir var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows 10 işletim sistemine sahip bir bilgisayara Windows 8 driver'ları kurulabilir mi?
Kurulabilir.
Kurulduğu takdirde herhangi bir problem yaşar mıyım?
Bu konuda problem yaşandığını görmedim.
BIOS'um güncellenmiyor, Intel Driver & Support Assistant driver bulmuyor, Samsung Update güncel ve işletim sistemime uygun yazılım sunmuyor ve son olarak Windows 10'un Aygıt Yöneticisi maalesef birçok driver'ı güncelleme konusunda eksik kalıyor hatta güncel olduğunu beyan ederek güncellemiyor.
Cihazınız eski, BIOS ve sürücü güncellemesi gelmez artık. Yapmanız gereken en son çıkmış Windows 10 sürümünü yüklemek ve yüklenmeyen sürücülerin de donanım kimliğini paylaşmak. Windows 10 sürücülerin büyük bir kısmını zaten kuruyor. Yüklenmeyen sürücülerin de çıkmış en son sürümünü kuracaksınız.
Merhabalar ben de G41 bir anakart ile Windows 10 kullanıyorum. Windows 7'ye kadar sürücü desteği var. Siz de Windows 8 sürücülerinizi yükleyebilirsiniz sorunsuzca. DriverPack Solution ve IObit Driver Booster size sürücülerinizi yüklemekte yardımcı olacaktır.

Windows 10 işletim sistemine sahip bir bilgisayara Windows 8 driver'ları kurulabilir mi?
Kurulabilir.
Kurulduğu takdirde herhangi bir problem yaşar mıyım?
BIOS'um güncellenmiyor, Intel Driver & Support Assistant driver bulmuyor, Samsung Update güncel ve işletim sistemime uygun yazılım sunmuyor ve son olarak Windows 10'un Aygıt Yöneticisi maalesef birçok driver'ı güncelleme konusunda eksik kalıyor hatta güncel olduğunu beyan ederek güncellemiyor.
Cihazınız eski, BIOS ve sürücü güncellemesi gelmez artık. Yapmanız gereken en son çıkmış Windows 10 sürümünü yüklemek ve yüklenmeyen sürücülerin de donanım kimliğini paylaşmak. Windows 10 sürücülerin büyük bir kısmını zaten kuruyor. Yüklenmeyen sürücülerin de çıkmış en son sürümünü kuracaksınız.

Çözüm
Kurulabilir.

Zahmet verip cevaplandırdığınız için teşekkür ederim, saygılarımı sunuyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı