Samsung NP300E5C-S04TR içi uygun SSD önerisi

Öncelikle vaktiniz varsa diğer açtığım 2 konudaki yazdıklarımı okumanızı isterim. Laptopum bir anda berbat bir hale geldi.

Başlıkta da söylediğim gibi bir SSD alacağım. Amazon'da Prime ile daha uyguna gelen SanDisk'in 240GB SSD'si var. Bu benim laptopuma uyar mı? Nasıl takılır? Daha iyi bir seçeneğim var mı? SSD'ler hakkında çok bilgi sahibi değilim disk okuma yerine takılıyor demişti bir arkadaşım. Yardımcı olur musunuz?

Samsung NP300E5C-S04TR.

Hocam SanDisk SSD Plus diyorsanız alınmaz. Sebebi kendisi kronik sorunlu. İleride değerleri feci şekilde düşebiliyor. Benim önerim Patriot Burst veya Apacer Panther AS340.
Aslında Seagate Barracuda 120 vardı Amazon'da çok iyi bir fiyata. 298 TL'ye DRAM içeren bir SSD kendisi. Lakin bugün baktım fiyatı 348 TL olmuş. 298 TL olarak kalsa onu da önerebilirdim. Patriot ve Apacer'de üzmez lakin DRAM yok bu iki modelde.

Yine de SanDisk yerine bunları almalısınız kesinlikle. SanDisk'in SSD Plus modelleri alınmaz. Ultra 3D modelleri sorunsuz olsa da SSD Plus modelleri kronik sorunlu.

Bu konuyu inceleyin. Burada anlatılan SSD'ler alınmamalı kesinlikle. Ek olarak Crucial BX500'de almayın. Sorunlu bir SSD kendisi yine. Düşük bütçeye Apacer ve Patriot dışında düzgün bir SSD yok.

Bu konuyu inceleyin. Burada anlatılan SSD'ler alınmamalı kesinlikle. Ek olarak Crucial BX500'de almayın. Sorunlu bir SSD kendisi yine. Düşük bütçeye Apacer ve Patriot dışında düzgün bir SSD yok.
Peki SDD nin içinde hazırda bir işletim sistemi oluyor mu? Benim ne boot menüm açılıyor ne CD okuyor.

CD Romun içini açtım kahverengi olan adını unuttuğum şey biraz katlanmış onu düzelttim şuan CD okuyor. Bu bahsettiğiniz iki SSD den hangisini önerirsiniz?

CD ROM'un içini açtım kahverengi olan adını unuttuğum şey biraz katlanmış onu düzelttim şu an CD okuyor. Bu bahsettiğiniz iki SSD den hangisini önerirsiniz?
Fark etmez. Aynı kontrolcüyü kullanıyorlar. Yalnız Patriot, CrystalDiskMark'ta düşük puan veriyor. ATTO programında ise yüksek değerler veriyor. Öyle bir durumu var ama performansı kötü değil kesinlikle. Size kalmış hangisini alacağınız.
Apacer daha şık duruyor dış görünüm olarak tabii. :)

Fark etmez. Aynı kontrolcüyü kullanıyorlar. Yalnız Patriot, CrystalDiskMark'ta düşük puan veriyor. Atto programında ise yüksek değerler veriyor. Öyle bir durumu var ama performansı kötü değil kesinlikle. Size kalmış hangisini alacağınız.
Apacer daha şık duruyor dış görünüm olarak tabii. :)

Çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı