Samsung NP300E5C-S0btr BIOS'a nasıl girilir?

lunazeita

Femtopat
Merhaba, Samsung marka NP300E5C-S0btr model laptop kullanıyorum. Windows 10 işletim sistemini USB'den format atmıştım. Mavi ekran hatası alınca tekrar format atmak istedim fakat indirdiğim ISO dosyasını UEFI olarak biçimlendirmiştim. Sanırım laptopum UEFI dosyasını desteklemiyor MBR olarak atmam gerekiyordu. BIOS ayarlarından hatırladığım kadarıyla bir ayarı UEFI OS olarak ayarlayıp legacy ayarını değiştirdim. Kurulum esnasında disklerin uyumlu olmamasıyla ilgili hata vermişti internetten araştırdığımda optimized default gibi bir ayar daha yaptım. Sonradan kurulum başladı fakat kurulum %4e geldiğinde sürekli farklı kodlarda mavi ekran hatası aldım. Yaptığım ayarlardan olduğunu ya da BIOS'u güncellemem gerektiğini düşündüm fakat bu ayarlardan sonra hiçbir şekilde BIOS ayarlarına giremiyorum PC açılır açılmaz ekranda sadece Boot menu çıkıyor ve yandaki App menu kısmında BIOS setup ayarları çıkmıyor haliyle giremiyorum. Kısayol tuşlarıyla da giriş yapamıyorum hızlı hızlı basınca restart atıyor. BIOS ayarlarında önceliği USB'ye atamıştım formata başlamadan sorun giderme kısmından CMD komutunu kullanarak hardiski ve RAM'i de kontrol ettim bir sıkıntı yok. Ayarlardan sonra USB'yi de algılamıyor şu an o sorun giderme ekranına da giremiyorum. USB'de sağlam farklı bilgisayarlarda problem çıkarmıyor. Bu arada bilgisayarıma şu an hiçbir işletim sistemi yüklü değil o yüzden normal şekilde de açamıyorum bilgisayarı. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS.JPG

Ayarlardan bu bölüme gelin ve gelişmiş başlangıç için yeniden başlatın. Oradan UEFI ayarlarını seçerek BIOS'a girebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı