Samsung NP300E5E BIOS'a Girmeme Sorunu

safhal

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Samsung NP300E5E notebook'um var. Öncelikle bilgisayarımda Windows 8 yüklüydü. Ben bunu Windows 10'a çevirmek istedim. Normalde BIOS'a girebilmek için "Bilgisayarı yeniden başlat" tuşuna "Shift" tuşuyla birlikte basarak sonraki ekranda UEFI ayarlarını seçince BIOS'a kendi kendine giriyordu. Ben de Secure Boot'u disable yaptım. Daha sonra UEFI seçeneklerini CSM yaptım. DVD Boot'tan Windows 10 attım. Sorun bundan sonra başladı. Önceki sistem UEFI'ydi. Ben MBR yaptım. Şimdi BIOS'a hiçbir şekilde giremiyorum. Denemediğim tuş kombinasyonu kalmadı. Açılışta F2 BIOS diyor. F2'ye basınca altta "Please wait" yazıyor ve hemen resetliyor. Pili söktüm taktım değişen yok. Bilgisayara format atmak için önce HDD'yi söküyorum başka bilgisayarda her şeyi silip tekrar takıyorum DVD ile format atıyorum. BIOS ayarlarını değiştirip tekrar UEFI Windows 8 yüklemek istiyorum. Bunun bir yöntemi var mı? Ayrıca başka notebook'a takıp HDD'ye UEFI Win 8 kurdum. Ama çalışmadı. Yardımlarınızı bekliyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum yine shifte basılı tutarak kapat açılan menüden başlangıç seçeneklerini değiştir de reset attıktan sonra sürekli escye bas girecektir.

Ustam ilgin için teşekkür ederim lakin uefi windows olmadığından o dediğin olmuyor. Esc felan çalışmıyor
Legacy'de biosa girmek daha kolay. UEFI donanım ayarlarını degistiri yapmayacaksın. Başlangıç seceneklerini değiştir gibi bir şey olacaktı güvenli modda yeniden başlatmak için onu seç reset attığı zaman hemen f2'ye bas girmesi lazım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı