Samsung NP350V5C-S0ETR Hackintosh: [IOBluetoothHCIController] takılma

incubus44

Kilopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci, Fizikçi, Prodüktör
  • Samsung NP350V5C-S0ETR
  • 6 Gb ram
  • 750 Gb Hdd
  • 2 Gb Ekran kartı
  • Interl i5 2.50 turbo işlemci

Aynı yerde ben de takıldım.

eXJ9z3.jpg

wbYkoZ.jpg

Kd08VD.jpg

e52LOz.jpg

Bir kaç sorun daha çıktı. Hepsini çözdüm. Fakat usb'yi çıkartınca boot etmiyor. Videodakilerin hepsini yaptım ama usb'yi çıkarttığımda direk windows 8.1 açılıyor. Nasıl düzeltebilirim bu sorunu?

USB ile bilgisayarı başlatın, Mac OS X yüklediğiniz harddisk kısmından devam edin ve masaüstüne ulaşın.
Ardından Clover indirip yükleyin bilgisayarınıza.
https://www.technopat.net/forum/rehberler/43438-clover-mac-os-x-bootloader-giris.html#post251397

(Birden fazla harddiskiniz varsa bilgisayarınızdan BIOS'a girip başlatma sırasını değiştirip Windows yüklü harddiski arka sıralara koyun.)

Hala açılışta direkt Windows açılıyorsa, Windows'a EasyBCD kurarak MAC için bir kayıt oluşturmanız sorununuzu çözer.
Örnek video (örnekleri çoğaltabilirsiniz)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sayın Xagdas cevabınız için çok teşekkür ederim. Dediğiniz işlemleri yaptım. İşletim sistemi seçim menüsü geliyor ama Mavericks'i seçince açılmıyor. İlla flash diski takmam mı gerekiyor?

FakeSMC kurulu fakat Recep Bey şöyle bir şey kafama takıldı. Ben D'yi windowsun içindeki disk yönetiminden küçülttüm ve aynı yerden yeni alan açtım NTFS olarak daha sonra Paragon ile NTFS to RAW yaptım. Acaba bundan dolayı mı olmuyor? Bir de NullCPUPowerManagement kexti forumda anticor arkadaşımızın paylaştığı Mavericks 10.9.1 dosyasında yüklü değil mi?

Yerel Disk D bölümünden 100 gb ayırdım ve NTFS olarak bir bölüm açtım. Daha sonra bu bölümü Raw formatına dönüştürüm Mavericksi de buraya yükledim. Dediğiniz yüklemeyi hemen deneyip sonucu yazacağım. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı