Samsung Odyssey G3 24 1 ms değil

Şevket Keskin

Hectopat
Monitör
Samsung Odyssey G3
Arkadaşlar merhaba, 2 gündür Samsung Odyssey G3 24 kullanıyorum ve acayip rahatsız olmaya başladım. Ghosting ne kadar fazla olsa da OD açarak biraz kabul edilebilir düzeye getirebiliyorsun. Lakin ms konusunda kafam karıştı. Bu monitör 144 Hz 1 ms olarak satılıyor ama hangi ayarı yaparsam yapayım ufo testinde 6,4 MS'i geçmiyor. Ürünü Amazon'dan aldım bu sebepten ötürü iade yapabilir miyim? Eğer iade edebilirsem bu bütçelere yakın iiyama G-Master G2470HSU-B1 ve iiyama G-Master G2466HSU-B1 bu monitörleri buldum sizce nasıldır veya bu bütçelerde başka monitör önerebilir misiniz?

Dosya Ekleri

• Screenshot_30.png
    Screenshot_30.png
    177,9 KB · Görüntüleme: 95
Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı monitör ü bende 4 gün önce aldım ve aşırı ghosting yüzünden cuma günü iade için kargoladım. Bugün onaylanmış. Amazon dan aldı iseniz sıkıntı olmaz.

Arkadaşlar merhaba, 2 gündür Samsung Odyssey G3 24 kullanıyorum ve acayip rahatsız olmaya başladım. Ghosting ne kadar fazla olsa da OD açarak biraz kabul edilebilir düzeye getirebiliyorsun. Lakin ms konusunda kafam karıştı. Bu monitör 144 Hz 1 ms olarak satılıyor ama hangi ayarı yaparsam yapayım ufo testinde 6,4 MS'i geçmiyor. Ürünü Amazon'dan aldım bu sebepten ötürü iade yapabilir miyim? Eğer iade edebilirsem bu bütçelere yakın iiyama G-Master G2470HSU-B1 ve iiyama G-Master G2466HSU-B1 bu monitörleri buldum sizce nasıldır veya bu bütçelerde başka monitör önerebilir misiniz?
Asus Tuf Gaming monitörde sizinkilye birebir aynı sonuçlar, benim monitör de kağır üstünde 1ms görünüyor .

Son düzenleme:
Hocam şöyle bir şey var, 0.3 ms monitör bile ufo testinde mprt 1 ms den fazla çıkar, 1 ms göz boyama olarak düşünebilirsin, monitörün mprt 1ms diyor ama gtg 4ms büyük ihtimal, VA panelde para dökmezsen ghosting kesin olur, 1ms tepkime süresi veren şu an monitör yok, profesyonel cs go oyuncularının kullandığı benq xl2546k monitör bile 1ms tepkime süresi veremiyor, 1ms tepkime süresi markaların satış strateji taktiği gibi düşünebilirsin.
Ghosting olmasın, düşük input lag ve tepkime süresi istiyorsan tn panel monitör ya da 1 ms gtg olan Ips panel monitör alacaksın.

Benq xl2546k tepkime süresi ve input lag değerleri ektedir.
he3.jpg

he4.png

Aynı monitör ü bende 4 gün önce aldım ve aşırı ghosting yüzünden cuma günü iade için kargoladım. Bugün onaylanmış. Amazon'dan aldı iseniz sıkıntı olmaz.

Cidden çok üzücü ya siz iade ederken hangi seçeneği seçtiniz acaba.

Hocam şöyle bir şey var, 0.3 ms monitör bile ufo testinde MPRT 1 msden fazla çıkar, 1 ms göz boyama olarak düşünebilirsin, monitörün MPRT 1ms diyor ama GtG 4ms büyük ihtimal, VA panelde para dökmezsen ghosting kesin olur, 1ms tepkime süresi veren şu an monitör yok, profesyonel CS:GO oyuncularının kullandığı BenQ XL2546k monitör bile 1ms tepkime süresi veremiyor, 1ms tepkime süresi markaların satış strateji taktiği gibi düşünebilirsin.
Ghosting olmasın, düşük input lag ve tepkime süresi istiyorsan TN panel monitör ya da 1 ms GtG olan IPS panel monitör alacaksın.

BenQ XL2546k tepkime süresi ve input lag değerleri ektedir.
Eki Görüntüle 1586599
Eki Görüntüle 1586600

Açıklamanız için teşekkür ederim şimdi taşlar yerine oturdu. Peki 3000-3500 TL arası bir öneriniz var mıdır? Yoksa bu monitörden devam edeyim mi?

Cidden çok üzücü ya siz iade ederken hangi seçeneği seçtiniz acaba.

Açıklamanız için teşekkür ederim şimdi taşlar yerine oturdu. Peki 3000-3500 TL arası bir öneriniz var mıdır? Yoksa bu monitörden devam edeyim mi?
Kullandığın monitörü direk iade edin, hiç düşünmeyin,
Bu monitörü öneriyorum, 3500 tl ve 1ms gtg IPS panel bu fiyatlara bulamazsın ve vatanda satılması da ayrı bir artı, eğer ölü pikselli çıkarsa uğraşmadan iade edebilirsiniz.

Hocam 1ms GtG olduğunu nereden gördünüz? Ben bulamadım da.

Kullandığın monitörü direk iade edin, hiç düşünmeyin,
Bu monitörü öneriyorum, 3500 TL ve 1ms GtG IPS panel bu fiyatlara bulamazsın ve vatan da satılması da ayrı bir artı, eğer ölü pikselli çıkarsa uğraşmadan iade edebilirsiniz.

Hocam 1ms GtG olduğunu nereden gördünüz? Ben bulamadım da.
Direkt sitesinde yazıyor altlara inerseniz görürsünüz, eğer markanın sitesinde 1ms gtg demiyor ise o monitör genellikle 4ms gtg'dir aklınızda olsun.
323.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı