Samsung Odyssey G3 24 1 ms değil

Kullandığın monitörü direk iade edin, hiç düşünmeyin,
Bu monitörü öneriyorum, 3500 TL ve 1ms GtG IPS panel bu fiyatlara bulamazsın ve vatan da satılması da ayrı bir artı, eğer ölü pikselli çıkarsa uğraşmadan iade edebilirsiniz.

Çok teşekkür ederim güzel monitöre benziyor. Umarım iade onayı olana kadar fiyatı artmaz.

Umarım, artarsa da bana yazın başka monitör öneririm size.

Peki bu ikisi arasında fark var mıdır? Ben birebir karşılaştırdım ama göremedim sadece kodları farklı. Biri XG2405 diğeri XG2405-2 eğer çok bir fark yoksa Trendyol'dan alsam olur mu orası daha iyi imkanlar sunuyor da ayrıca satıcıda yine Vatan Bilgisayar.

ViewSonic XG2405 24" 144Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync FHD Monitör Fiyatı - Trendyol

VIEWSONIC XG2405 2 23,8" XG2405 Full HD 1ms 144Hz IPS Panel Gsync/FreeSync Gaming Monitor fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Peki bu ikisi arasında fark var mıdır? Ben birebir karşılaştırdım ama göremedim sadece kodları farklı. Biri XG2405 diğeri XG2405-2 eğer çok bir fark yoksa Trendyol'dan alsam olur mu orası daha iyi imkanlar sunuyor da ayrıca satıcıda yine Vatan Bilgisayar.

ViewSonic XG2405 24" 144Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync FHD Monitör Fiyatı - Trendyol

VIEWSONIC XG2405 2 23,8" XG2405 Full HD 1ms 144Hz IPS Panel Gsync/FreeSync Gaming Monitor fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Son durum nedir :)

Hayırlı olsun hocam, ghosting ve MPRT sonucunu merak ettim.

Hocam 1ms mod açıkken ghosting o kadar kötü ki ufolar resmen çift gözüküyorlar. MPRT ise yine 6,4 gösteriyor. Onun dışında 2 tane OD modu var Response time ve OverScan diye ama ne yaparsam yapayım OS'yi açamadım onu bulmaya çalışıyorum şimdi. Bu sorunların dışında ölü piksel yok ama çok ufak bir ışık sızması var üst tarafta. Hocam bir de ben çok aradım ama bulamadım bu monitör için profesyonel anlamda ayar yapmış bir kanal veya site var mı ayarları oradan geçireyim.

Arkadaşlar merhaba, 2 gündür Samsung Odyssey G3 24 kullanıyorum ve acayip rahatsız olmaya başladım. Ghosting ne kadar fazla olsa da od açarak biraz kabul edilebilir düzeye getirebiliyorsun. Lakin ms konusunda kafam karıştı. Bu monitör 144 Hz 1 ms olarak satılıyor ama hangi ayarı yaparsam yapayım UFO testinde 6,4 ms'i geçmiyor. Ürünü Amazon'dan aldım bu sebepten ötürü iade yapabilir miyim? Eğer iade edebilirsem bu bütçelere yakın iiyama G-Master G2470HSU-B1 ve iiyama G-Master G2466HSU-B1 bu monitörleri buldum sizce nasıldır veya bu bütçelerde başka monitör önerebilir misiniz?

Yeni versiyonda 5.6 ms değerine düşürmüşler. Yani 0,8 fark var çok bir fark yok ama ideal 4 ms olduğu için sanırım daha iyi performans gösterecektir. Hala tam olarak Samsung bu işe el atmış değil ve o siyah ghostlar mevcut. Belki bir versiyon daha çıkarsa ve 4 ms gibi değerleri görebilirse en azından peynir ekmek gibi satabilir bu model. Sizin model anladığım kadarıyla en problemlisi. Samsung muhtemelen ucuz olsun diye seride en yavaş paneli satış stratejisi için bu üründe kullanmış çok can sıkıcı bir durum. Bu ürünün bu kadar yavaş olduğunu bilmeden bence kimse satın almamalı.
tables-max-small.jpg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı