Samsung Odyssey G3 alınır mı?

Merhaba, bu modelin 144Hz 1ms olanını almayı düşünüyorum. 3.7k gibi bir fiyatı var. Kaçmaz bence. Sizden de fikir almak istiyorum. En fazla 4K verebilirim, iyi olduğunu söyleyin ki iyice dibe batmadan alayım. Zaten çok büyük zam gelecekmiş. Bence gayet uygun bu.

Oyun için VA panel alınmaz. Bütçeyi biraz yükseltmenizi öneririm:

Yorumun için teşekkürler fakat 4k dedim zaten üstüne çıkmayı bende denedim fakat olmuyor birde vatanda lenovo monitör buldum 4k fiyatı var 165hz 1ms kavisli ama internette bulamadım ona tekrar bakmaya gideceğim

Yorumun için teşekkürler fakat 4K dedim zaten üstüne çıkmayı bende denedim fakat olmuyor bir de vatan da Lenovo monitör buldum 4K fiyatı var 165Hz 1ms kavisli ama internette bulamadım ona tekrar bakmaya gideceğim.

Sonuç olarak ne aldınız acaba? G3 çünkü fiyatını kesinlikle hak etmeyen bir monitör. Birçok sebebi var ilk sebebi Samsung zaten çok eleştirilen bir marka gördüğüm kadarıyla diğer sebebi ise sadece ghosting değil elbette, ghosting performansı 144 Hz için Rtrings'te 5.8 puan 60 Hz için 4.4 yani daha kötü ghostinge sahip bir monitör illa piyasada vardır ama renk gamutu ve sunduğu ghosting tepki süresi performansına karşılık fiyatı çok yüksek. Düşük bir fiyatta olsa belki ghostingi ve biraz soluk renklerini kabul edebilirsiniz ama şu anki fiyatına 100 TL falan koyup her anlamda çok daha güzel monitörler alabiliyorsunuz umarım almamışsınızdır.

Reis ne demek alınmaz oyun için TN panel alınıyor zaten esporcuların hepsi TN panel kullanıyor neredeyse. IPS oyun için alınmaz.

Reis ne demek alınmaz oyun için TN panel alınıyor zaten esporcuların hepsi TN panel kullanıyor neredeyse. IPS oyun için alınmaz.

Dediğiniz şeyler 5-6 sene öncesinde kaldı. Artık yenileme hızı ve tepki süresi olarak IPS'ler TN'ler ile kapışıyor. 360Hz monitörlerde neden sadece TN ve IPS panelli monitörler var? Çünkü VA panel yapısı gereği tepki süresinde yavaş olduğundan 360Hz yenileme hızına sahip bir monitörde çok fazla ghostinge sebep olur. Bu da zaten 360Hz monitör tercih edecek birisinin en son isteyeceği şey olur. E-sporcular BenQ'nun DyAc gibi teknolojileri yüzünden TN panellerini tercih ediyor ama e-spor hedefi olmayan birisinin oyun için alabileceği en iyi panel IPS günümüzde.

Dediğiniz şeyler 5-6 sene öncesinde kaldı. Artık yenileme hızı ve tepki süresi olarak IPS'ler TN'ler ile kapışıyor. 360Hz monitörlerde neden sadece TN ve IPS panelli monitörler var? Çünkü VA panel yapısı gereği tepki süresinde yavaş olduğundan 360Hz yenileme hızına sahip bir monitörde çok fazla ghostinge sebep olur. Bu da zaten 360Hz monitör tercih edecek birisinin en son isteyeceği şey olur. E-sporcular BenQ'nun DyAc gibi teknolojileri yüzünden TN panellerini tercih ediyor ama e-spor hedefi olmayan birisinin oyun için alabileceği en iyi panel IPS günümüzde.

4000 TL 5000 TL civarı iyi IPS panel yok ki arkadaş 360 Hz aramıyor? Dediğiniz şey pahalı monitörlerde geçerli ayrıca oyun için hala TN panel daha iyi.

4000 TL 5000 TL civarı iyi IPS panel yok ki arkadaş 360 Hz aramıyor? Dediğiniz şey pahalı monitörlerde geçerli ayrıca oyun için hala TN panel daha iyi.

Rekabetçi oyunlar için TN paneller daha iyi ama rekabetçi olmayan oyunlarda IPS ve ghosting sorunu olmayan VA paneller çok daha iyi. Ayrıca 4000-5000 TL arası iyi olan 3 tane IPS panel monitör var.

- Asus VP249QGR
- MSI G2412
- Gigabyte G24F-2

Rekabetçi oyunlar için TN paneller daha iyi ama rekabetçi olmayan oyunlarda IPS ve ghosting sorunu olmayan VA paneller çok daha iyi. Ayrıca 4000-5000 TL arası iyi olan 3 tane IPS panel monitör var.

- ASUS VP249QGR.
- MSI g2412.
- Gigabyte G24F-2

Zaten rekabetçi oyun oynanmıyorsa IPS panel alınmalı benim bahsettiğim rekabetçi oyunlar. Ve TN panel olup çoğu VA IPS panelden iyi renk kalitesi veren monitörlerde var yani her şey panel değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı