Samsung Odyssey G3 ghosting yapmıyor

Bütçe
3879

AjanKopke

Centipat
Daha fazla  
Monitör
samsung oddysey g3
Selam forumda dolaşıyordum da çoğu kişi Samsung Odyssey G3'ün ghosting yaptığını söylemiş ancak bende böyle bir sorun yok. Xbox Series S ile gelen HDMI kablosunu kullanıyorum, gerçekten ghosting yapmıyor mu yoksa ben mi fark etmiyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam forumda dolaşıyordum da çoğu kişi Samsung Odyssey G3'ün ghosting yaptığını söylemiş ancak bende böyle bir sorun yok. Xbox Series S ile gelen HDMI kablosunu kullanıyorum, gerçekten ghosting yapmıyor mu yoksa ben mi fark etmiyorum?

Ghosting test videosu çekip atın anlarız olup olmadığını.

Bende aynı ürünü kullanıyorum PS5'te ama daha çok Online FPS shooter oyunları oynamadan söylemek zor. Valorant CS:GO'da belli olur.

Test yaptıysanız yapmıyorsa sorun yok. Aynısından arkadaşım aldı ve o kadar test yapmasına rağmen hiçbir sorun yok. Sanırım çoğu kişiye üretim hatalı olarak gelmiş.

Bu siteye girdiğinizde UFO'ların arkasında siyah gölgelenme varsa ona ghosting diyorlar. Aslında biz onu gözümüzle ghosting olarak görmüyoruz siyah bir gölge şeklinde oluyor. Yani görmemeniz normal gibi biraz karışık bir konu. Samsung'un G3 serisi için iki farklı kasada model çıkardı biri LF24G35TFWMXUF diye geçer biri S24AG30 ve bu iki model arasında en temel fark 144 Hz için biri 20 ms Total response verirken biri 30 gibi bir değer veriyor yani burada modelde önemli. Çoğu monitörü kullanmadan tavsiye etmek bana bu yüzden doğru gelmiyor aslında yani ghosting sorunlu deniyor ama demek ki her zaman sorun olmuyormuş.

Son düzenleme:
SS alarak yaptıysan olmaz. Telefon ile çektin değil mi?

SS alıp yok diyorsa komik 😆 ama sanmıyorum ya. Paylaşacaksa video veya fotoğraf şart ama bize paylaşmayacaksa UFO'ları gözüyle takip etmesi yeterli. Telefona veya SS'e zaten gerek yok. Telefon kameraları bile tam doğru göstermiyor o testi en iyisi gözünle arkadaki izi takip etmek.

Geri
Yukarı