Samsung Odyssey G3 Windows açılmadan görüntü gelmiyor

Benimki.

LS24AG300nuxuf​

Benimki de LS24AG320nuxuf sanırım sizin monitörünüz ile ilgili soru işaretlerini giderebilirim ama konu sahibininki farkı gibi duruyor.

Bilgisayara ait her şeyin komple fişini çekip taktıktan sonra 1 2 açılışta geliyor sonra tekrar gelmemeye başlıyor bende.

Gece mavi ışık yanıp sönüyor çok rahatsız edici.

Bilgisayarı kapattığında monitörün fişini çekme. İlk bilgisayarı kapat, o sırada monitörü de elin ile manuel kapat iki ayrı cihazmış gibi yani. Doğru yaparsan LED ışığı yanıp sönmek yerine gece lambası gibi sabit yanar. Onu kapatmak için ise (LED'i) G3'ün bu modeline opsiyon koymamışlar bu yüzden bu sana söylediğim işlemleri yaptıktan sonra fişini çek. Gelmemeye başlamaması gibi bir sorun yaşamazsın veya LED ışığın sürekli yanıp sönmesinden kurtulursun.

Benimki de LS24AG320nuxuf sanırım sizin monitörünüz ile ilgili soru işaretlerini giderebilirim ama konu sahibininki farkı gibi duruyor.

Bilgisayarı kapattığında monitörün fişini çekme. İlk bilgisayarı kapat, o sırada monitörü de elin ile manuel kapat iki ayrı cihazmış gibi yani. Doğru yaparsan LED ışığı yanıp sönmek yerine gece lambası gibi sabit yanar. Onu kapatmak için ise (LED'i) G3'ün bu modeline opsiyon koymamışlar bu yüzden bu işlemleri yaptıktan sonra fişini çek. Gelmemeye başlamaması gibi bir sorun yaşamazsın veya LED ışığın sürekli yanıp sönmesinden kurtulursun.
Teşekkürler bugün deneyeceğim. Monitörle BIOS'a giremiyorum. Yeniden başlat a basılı tutup o menüden girince bile ekran gelmiyor göstermiyor o ekranı. Windows u kurarkende o ekran gelmedi. Değişik yani. Başka monitörden yapmak zorunda kalıyorum öyle bi durum olunca.

Teşekkürler bugün deneyeceğim. Monitörle BIOS'a giremiyorum. Yeniden başlat a basılı tutup o menüden girince bile ekran gelmiyor göstermiyor o ekranı. Windows'u kurarkende o ekran gelmedi. Değişik yani. Başka monitörden yapmak zorunda kalıyorum öyle bir durum olunca.

Eğer ışık yanıp sönüyorsa bekleme modundadır, bekleme modundan bilgisayar tarafından sinyal gidince monitör uyanıyor mu? Bilmiyorum daha önce denemedim. Mesajınıza göre 1 veya 2 defaya mahsus açılıyormuş sonra bir daha açılmıyormuş? Doğru mu anladım? Eğer böyleyse uyku modunda kullanmamanız sorunu çözer. Yeniden başlata basılı tutmak derken neyi kast ettiniz anlayamadım?

Eğer ışık yanıp sönüyorsa bekleme modundadır, bekleme modundan bilgisayar tarafından sinyal gidince monitör uyanıyor mu? Bilmiyorum daha önce denemedim. Mesajınıza göre 1 veya 2 defaya mahsus açılıyormuş sonra bir daha açılmıyormuş? Doğru mu anladım? Eğer böyleyse uyku modunda kullanmamanız sorunu çözer. Yeniden başlata basılı tutmak derken neyi kast ettiniz anlayamadım?
Bilgisayarı açtığımda HDMI-Display port yazıları geliyor sonra windows şifre girme ekranında açılıyor. Evet ara sıra kabloları çıkarıp taktığımda BIOS yazısının geldiği oluyor ama 1 2 açılış sonrası tekrar gidiyor. Yeniden başlata basılı tutup biosa girme yönteminden bahsettim. Ordan bile bıos a girdiğimde bıos ekranı gelmiyor. Yani hiç bi türlü bios veya Windows'tan çıkamıyorum.

Bilgisayarı açtığımda HDMI-DisplayPort yazıları geliyor sonra Windows şifre girme ekranında açılıyor. Evet ara sıra kabloları çıkarıp taktığımda BIOS yazısının geldiği oluyor ama 1 2 açılış sonrası tekrar gidiyor. Yeniden başlata basılı tutup BIOS'a girme yönteminden bahsettim. Oradan bile BIOS'a girdiğimde BIOS ekranı gelmiyor. Yani hiçbir türlü BIOS veya Windows'tan çıkamıyorum.

Tamam şimdi anladım, HDMI yerine DP kullanın sorununuz muhtemelen çözülecek. Ben DP ile kullanıyorum yeniden başlattığımda gelmediği olmuyor. Yeniden başlatırken monitörü kapatmıyorsunuz değil mi? Zira senle aynı cihazı kullanıyorum sayılır ondan soruyorum.

Tamam şimdi anladım, HDMI yerine DP kullanın sorununuz muhtemelen çözülecek. Ben DP ile kullanıyorum yeniden başlattığımda gelmediği olmuyor. Yeniden başlatırken monitörü kapatmıyorsunuz değil mi? Zira senle aynı cihazı kullanıyorum sayılır ondan soruyorum.
Yok hiçbir şekilde monitörü kapatmıyorum. Kapatma tuşunu bile şimdi öğrendim.

Evet uyumaya çalışırken bayağı dikkatimi çekiyor.

Başka sorun olursa yanıtlarım elimden geldiğince, ben cihazı DP ile kullanıyorum yeniden başlatmada BIOS ekranı geliyor, monitörü de kasadan önce açıyorum böylece yine BIOS ekranı geliyor. Unuttuğum zamanlar oluyor elbette kasayı daha önce açıyorum el alışkanlığı o zamanlar sadece geç algılıyor herhalde yine açılıyor ama Windows şifre ekranında geliyor görüntü (aynı senin anlattığın gibi kutucuk şeklinde HDMI ve DP sinyal yok dercesine semboller çıkıyor). Bu durumda BIOS ile işim olmadığı için takılmıyorum kullanmaya devam ediyorum. Çalışma prensibi aslında sinyali alma şeklinde yani diğer monitörlerle benzer ama bu hantal mı? Kalıyor yoksa güç tasarrufu gereği Samsung böyle bir karar mı aldı anlamadım ama saçma olmuş. Ben hadi alıştım yeni alan ne yapacak? Benim gibi 350 TL para verip DP kablosu mu alsın adam. Böyle bir sistem olacağına LED ışığı ayarını da bize bıraksaydı keşke ve uyanma mekanizması biraz daha hassas olsaymış. Sonra james tüplü eşek, ucuza almasam gözünün yaşına bakmadan gömeceğimde uyguna aldım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı