Samsung Odyssey G4 25" vs AOC 24G4X

Bütçe
6000
Hangi AOC'u aldınız? 2K olan modelini mi? Yoksa konu içinde konuştuğumuz modeli mi?
İkisi de güzel modeller. Özellikle 2K modelini sıklıkla 24 inç isteyenlere öneriyorum.
Eğer monitörden memnunsanız değişim yapmanızın bir manası yok. İnç konusu kişisel bir konu. Büyük ekran istiyorsanız MSI olan monitöre yönelin.
AOC 2K 24" İade edip MSI G274QPF 27" aldım fakat şimdilik görebildiğim sol üst tarafta 1 tane ölü piksel çıktı (sadece kırmzı ve beyaz renkte gözüküyor, yeşil ve mavi renkte gözükmüyor) ve 1 tane pixel de gariplik var sizce iade ediyim mi? Ölü piksel çoğalır mı?
IMG_20240322_190148.jpg
IMG_20240322_183359.jpg

Son düzenleme:
AOC 2K 24" İade edip MSI G274QPF 27" aldım fakat şimdilik görebildiğim sol üst tarafta 1 tane ölü piksel çıktı (sadece kırmzı ve beyaz renkte gözüküyor, yeşil ve mavi renkte gözükmüyor) ve 1 tane pixel de gariplik var sizce iade edeyim mi? Ölü piksel çoğalır mı?

AOC'u keşke iade etmeseydiniz.
Ölü pikselli ürün kullanılmaz. Çoğalma ihtimali yok ama aynı zamanda var. Ölü piksel diğer ölü piksele bağlı olarak çoğalmaz. Virüs değildir bu. Panelde oluşan arızadır. Bir anda bütün ekranda gidebilir öyle düşün.
JScreenFix - Pixel Repair şu uygulama ile ölü pikseli çözmeye çalış. Bir değişim olmazsa monitör iade edilmeli.

Ölü pikselli ürün kullanılmaz. Çoğalma ihtimali yok ama aynı zamanda var. Ölü piksel diğer ölü piksele bağlı olarak çoğalmaz. Virüs değildir bu. Panelde oluşan arızadır. Bir anda bütün ekranda gidebilir öyle düşün.
JScreenFix - Pixel Repair şu uygulama ile ölü pikseli çözmeye çalış. Bir değişim olmazsa monitör iade edilmeli.
24" olan modeli 8 Bit renk olduğu için hemde benim daha çok hikaye tabanlı oyunları oynadığım için biraz da özellikleri daha iyi diye msi sipariş verdim. Fakat çok moralim bozuldu. Bugün eve gidince deneyeceğim testi umarım geçer olmaz ise değişim talep edicem çünkü monitörü çok beğendim açıkçası.

24" olan modeli 8 Bit renk olduğu için hem de benim daha çok hikaye tabanlı oyunları oynadığım için biraz da özellikleri daha iyi diye MSI sipariş verdim. Fakat çok moralim bozuldu. Bugün eve gidince deneyeceğim testi umarım geçer olmaz ise değişim talep edeceğim çünkü monitörü çok beğendim açıkçası.

Grafik tasarımla uğraşmayanlar için 6 bitmiş 8 bitmiş falan bunlar çok büyütülecek şeyler değil. Neyse konuyu dağıtmayalım tabii.
MSI'de güzel monitör. Mesela aramıza yeni katılan MAG serisi var.
Şiir gibi monitör. MSI familyası bu işte başarılı.
Ölü piksele çözüm imkansız gibi bir şeydir. Olursa kader olmazsa kısmet.

Hocam bir şey soracağım, AOC 1 piksel için değişim yapar mı? (kırmızı sub-pikseli bozuk 1 pikselimin)

Hocam bir şey soracağım, AOC 1 piksel için değişim yapar mı? (kırmızı sub-pikseli bozuk 1 pikselimin)

Servisin yapacağını sanmıyorum. Satıcının insafına kalıyor bir piksel ile değişim. Bazı satıcılar veya servisler hiç ağız bükmüyor hemen gönderin diyorlar. Bu tür olumlu yaklaşımları görmek çok olmuyor. Eğer ürünü alalı 2 haftayı geçtiyse ilk servis ile görüşün. Bir ölü piksele değişim veriyor musunuz diye sorun. Duruma göre satıcı ile görüşürsünüz. THH çünkü bu durumlarda müşteriyi haklı buluyor.

Benim de MSI 2 pikselde sıkıntı vardı. Trendyol kutusu açılmış, kurulumu yapılmış elektronik aletlerin iade veya değişim olmadığını söyledi fakat ben satıcı ile görüştüm. "Benim ürünü iade edip tekrar mı satın almam gerekiyor?" diye soru sordum. Bana verdikleri yanıt şu yönde oldu:

"Tabii ki, bu işlemi de sağlayabilirsiniz. İade talebi oluşturduğunuzda not kısmına 'değişim talep ediyorum' diye de belirtebilirsiniz." Bugün gönderdim, bakalım geri dönüş ne olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı