Samsung Odyssey G4 vs AOC

Bahsettiğiniz Samsung Odyssey G4 modeli IPS panele sahip VA değil, o şikayet edilenler genelde eski VA panel kullanan modeller ama bu model 240hz, 1MS GTG'ye sahip, IPS panel, renk doğruluğu iyi, oldukça hızlı ve akıcı bir monitör.

AOC'ye gelirsek, birincisi daha küçük, Samsung 25 inç iken AOC 23.8 inç. İkincisi; şahsi fikrim ama bence AOC kalite kontrol süreçleri sorunlu bir marka çünkü çok fazla ölü piksel, abartılı ışık sızması vs çıkan markalardan birisi ama yazdığınız Samsung modelinden tanıdıklara 3 tane aldık, hiç birinde bir sorun çıkmadı. Ne ölü piksel, ne ışık sızması, ne de başka bir sorun.

O yüzden ben Samsung 25" Odyssey G4 LS25BG400EUXUF 1Ms 240Hz IPS model monitörü öneriyorum.

Son düzenleme:
@cleancoder tavsiyeniz üzerine aldım Samsung G4 monitörü ghosting oluyor hocam.

İmkanın varsa videoya çekip atar mısın kullanan bazı kişilerde bu sorun yok çünkü YouTube'da test videosuda var.

İade vs. gibi bir durum varsa bakıp iade et.
Samsung'un panellerde işlemcileri gibi berbat ne monitörü ne de televizyonu alınır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
burada ghosting testi var.

Son düzenleme:
@cleancoder tavsiyeniz üzerine aldım samsung g4 monitörü ghosting oluyor hocam.

Hocam aldığımız 2-3 modelde de bir problemle karşılaşmadık. Displayport kablosuyla bağladım, G-Sync açtım, hızlı tepkime ayarını extreme moda getirdim ve bir sorun yok. Arkadaş da size video göndermiş zaten. O videoda ne kadar varsa bizde de aynı şekilde sonuç, yani göze batacak kadar bir ghosting yok. Daha önce AOC, MSI, Acer, Samsung marka IPS ve VA panel farklı modeller kullanmış biri olarak söylüyorum.

Eğer o videodaki kadarsa zaten sorun yok, ona ghosting sorunu var demek haksızlık olur :) Siz VA panel olanları gördünüz mü bilmiyorum ama çok daha göze batan seviyede ghosting var, hatta üstüne siyahlarda bulutlanma vs oluyor ben iki paneli de gördüm.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı